Gündem

Van'da erkek çocuklarına taciz eden öğretmenin cezası belli oldu!

Van’ın Gürpınar ilçesinde iğrenç bir olay yaşanmıştı. H.K. isimli Türkçe öğretmeninin onlarca çocuğa cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıkmıştı. 6 kere okul değiştiren H.K. isimli şahıs, her okulda okul yönetimi erkek çocuklarına ilgisinden şüphelendikleri için öğretmeni başka okullara göndermişlerdi.

OKUL MÜDÜRÜ ŞÜPHELENDİ
En son Van‘daki okulda okul müdürü şüphelenince durumu savcılığa bildirdi ve öğretmenin, öğrencileri istismar ettiği ortaya çıktı.

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMADA BULUNMUŞTU
Van Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, “22 Mayıs 2017 tarihinde Gürpınar ilçesinde yatılı okuyan erkek öğrencilerin öğretmenleri tarafından cinsel istismara uğraması iddiasına ilişkin kamuoyuna da yansıyan olayda, Gürpınar Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, 22 Mayıs’ta Van ili Gürpınar ilçesine bağlı Yatılı Bölge Ortaokulu’nda okuyan 2 öğrencinin öğretmenlerine müracaat ederek aynı okulda 2017 yılı mart ayında Türkçe öğretmeni olarak görev yapan H.K.’nın kendilerini taciz ettiklerini beyan etmeleri üzerine, olayla ilgili Gürpınar Cumhuriyet Başsavcılığı’nca derhal soruşturmaya başlanılmış olup tacize mağdur kalan erkek çocukların Çocuk İzleme Merkezi’nde alınan ifadelerine müteakiben, şüpheli H.K., hakkında alınan arama kararına istinaden, 23 Mayıs tarihinde ikametinde arama yapılarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan H.K., 24 Mayıs’ta Gürpınar Cumhuriyet Başsavcılığınca alınan ifadesinin ardından tutuklanması talebiyle Gürpınar Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilerek hakimlikçe tutuklanmasına karar verilmiştir. Bahse konu olay hakkında, soruşturmanın titizlikle ve çok yönlü olarak devam etmekte olduğu kamuoyunun bilgilerine saygı ile duyurulur” denildi.

AYŞE ARMAN’DAN GÜZEL HABER
Gazeteci Ayşe Arman davanın müdahil avukatı Müjde Tozbey ile röportaj yapıp bu konu üzerine konuşmuştu. Tacizci öğretmen hakkında açıklamada bulunan Gazeteci, “Onlarca erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunan öğretmene 68 yıl 9 ay hapis cezası” haberini verdi. Sonuçlanan davayı, İnstagram hesabından böyle duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı