Gündem

Valilikten flaş açıklama! Yeni vakalar tespit edildi

Kilis Valiliği'nden kritik uyarı geldi. Valilik, Gaziantep'te sanayi üretim tesisinde çalışan bazı kişilerde koronavirüs tespit edildiğini duyurdu.

Kilis Valiliği tarafından önemli açıklama yapıldı. Valilik, Gaziantep’te sanayi üretim tesisinde çalışan bazı kişilerde koronavirüs tespit edildiğini duyurdu. Bu nedenle vatandaşların gerekli olmadığı sürece dışarı çıkmamaları istendi. Çıkanların ise maske takmaları ve sosyal mesafeyi koruma kuralına uymaları belirtildi.

Kilis Valiliği’nden flaş açıklama geldi. Valilik, Gaziantep’te faaliyet gösteren sanayi üretim tesisindeki Kilisli çalışanlara corona virüs bulaşması nedeniyle virüsün kentte yayıldığını kaydetti.

‘YENİ POZİTİF VAKALAR TESPİT EDİLDİ’

Valiliğin açıklamasında, “İşletmenin faaliyetlerine geçici süreliğine ara verilmiştir. Bahse konu tesiste çalışan ve günübirlik servis araçlarıyla gidiş-geliş yapan Kilisli vatandaşlarımız bulunmasından dolayı ilimizde de ilgili il dışı sanayi tesisi kaynaklı yeni corona virüs pozitif vakaları tespit edilmiştir.

Söz konusu işletmede çalışan ve Kilis ilimizde ikamet eden corona virüs pozitif olan kişilerin temaslılarından da pozitif vakalar çıkmakta olup, ilimiz İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan filyasyon çalışmalarında görev alan sağlık ekiplerine faaliyetleri sırasında tam, eksiksiz ve gecikmeksizin bilgi verilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte, Vatandaşlarımızın zaruri durumlar ve ihtiyaçları haricinde sokağa çıkmamaları, zorunlu durumlar halinde çıkılması halinde muhakkak sosyal mesafenin korunması ve maske kullanımına azami dikkat edilmesi, pozitif vaka ile temas etmiş kişilerin kendilerinde şikayet gelişmesi halinde kimseyle temas etmeden ve vakit kaybetmeksizin Kilis Devlet Hastanesine başvurmaları İlimizde salgının etkisinin ve yayılım hızının kontrol edilebilmesi için elzemdir” denildi.