Gündem

Valilikler duyuru yaptı: 2 ilde eğitime ara verildi!

Yurdu etkisi altına alan sağanak yağış ve kar nedeniyle eğitime ara verildi. Şırnak ve Bingöl’de olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime ara verildiği duyuruldu. Valiliklerden konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Bingöl ve Şırnak’ta olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime ara verildiği duyuruldu. Bingöl ve Şırnak valilikleri tarafından açıklama geldi. Yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle 20 Kasım Pazartesi günü, eğitim öğretime 1 gün ara verildiği duyuruldu.

VALİLİKLERDEN AÇIKLAMA GELDİ

Bingöl Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Yoğun yağmur yağışının aralıksız devam etmesi ve ilerleyen saatlerde beklenen kar yağışı nedeniyle, Adaklı, Karlıova, Kiğı, Yedisu ve Yayladere ilçelerimizde 20 Kasım Pazartesi günü eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir. Engelli ve hamile olan kamu görevlilerimiz de aynı gün idari izinli sayılacaktır” denildi.

Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada da, “Meteorolojik verilere göre, devam eden olumsuz hava şartları sebebiyle ilimiz genelinde eğitim öğretime 20 Kasım Pazartesi günü ara verilmesine, engelli, hamile ve kronik rahatsızlığı bulunan kamu çalışanlarının idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.