Gündem

Valilik Duyurdu: O İlimizde Kısıtlama Kararı Alındı

Corona virüsü ile mücadele devam ederken İl Valilikleri tarafından da önemli kararlar alınıyor. Bu doğrultuda Valilik tarafından yapılan açıklamada düğünlere süre kısıtlaması getirildiği vurgulandı.

Ardahan Valiliği tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı.Söz konusu açıklamada düğünlere süre kısıtlamasının getirildiği kamuoyu ile paylaşıldı. Söz konusu açıklamada İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından kararların alındığı düğün gibi i toplu etkinliklerde vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uymadığı ve riskin daha çok büyüdüğü vurgulandı.

Ardahan Valiliği tarafından yapılan açıklamada il genelinde yapılan düğünlere süre kısıtlaması getirildiği vurgulanarak düğünlerin aynı gün içinde saat 10.00 ila 23.00 arasında yapılacak ve diğer bütün etkinliklerin aynı gün içinde tamamlanması gerektiğini ifade edildi. Açıklamanın devamında düğünün sadece bir günle sınırlı olacağı belirtilerek bu saatlerin dışındaki kutlamaların yapılmayacağı vurgulandı.

VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Ardahan Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kontrolsüz kalabalıkların oluşmasına neden olan, fiziki mesafe kurallarına aykırılık teşkil eden düğünlerle ilgili getirilen saat sınırlaması 10.00 ila 23.00 arası olacak ve aynı günde düğün ve bununla ilgili diğer etkinlikler bitecek. Düğün tek günle sınırlı olacak. Bu saatler dışındaki kutlamalara müsaade edilmeyecek”

İlgili Makaleler