Gündem

Valilik Duyurdu ! Artvin’den Kara Haber Geldi

Artvin Valisi Yılmaz Doruk yaptığı açıklamalarında dün akşam meydana gelen Yusufeli ilçesindeki sel felaketi hakkında açıklamalarda bulundu. Vali Doruk açıklamalarında sel felaketinde bir kişinin hayatını kaybettiğini 3 kişinin de kaybolduğunu vurguladı.

Artvin Yusufeli’nde dün akşam saatlerinden itibaren başlayan şiddetli yağışın etkisini artırması nedeniyle Yusufeli Barajı şantiyesinin bulunduğu alanca heyelan meydana geldi. Bu bağlamda yamaçtan kopan kaya ve toprak kütleleri Artvin Erzurum karayolunu kapattı. Ayrıca yağmur sularının yol açtığı taşkınlar baraj şantiyesine zarar verirken, kara yolundaki 2 tünelin giriş ve çıkışları toprak ve kaya parçalarıyla kapandı.

Heyelanın ardından bölgeye sevk edilen jandarma ekipleri güvenlik önlemi alarak, bölgeye araç girişine izin vermiyor. Bununla birlikte Karayolları, DSİ, İl Özel İdaresi, AFAD ile baraj inşaatı yüklenici firmasına ait ekipler, iş makineleriyle yolun açılması için çalışmalara başladı.

KARA HABER GELDİ

Konu hakkında Artvin Valisi Yılmaz Doruk bir açıklama yaptı. Vali Doruk açıklamalarında sel felaketinde bir kişinin hayatını kaybettiğini üç kişinin de kaybolduğunu belirtti.

İlgili tüm kurumlara ait ekiplerin bölgeye gönderildiğini ifade eden Doruk, ekiplerin ulaşıma kapanan Artvin-Erzurum kara yolunu ulaşıma açmak için seferber olduğunu ve çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu