Gündem

Validen tedbir açıklaması: Hastalığın yayılımını engellemek için kararlar alındı!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, ilde uygulanacak corona virüsü tedbirleri hakkında açıklamada bulundu. Vali Yerlikaya tarafından yapılan açıklamada, “Düğün, nikâh, sünnet, nişan, kına gecesi v.b. merasimlerle ilgili ilave tedbirler, mutluluğu yaşarken virüsü de mutlu etmemek, hastalığın yayılımını engellemek için alındı.” İfadeleri kullanıldı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, resmi sosyal medya hesabı üzerinden ilde alınan corona virüsü tedbirlerine ilişkin açıklamada bulundu. Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Sevgili İstanbullular, İl Hıfzıssıhha Meclisimizin 84 sayılı kararı yürürlüğe girdi. Düğün, nikâh, sünnet, nişan, kına gecesi v.b. merasimlerle ilgili ilave tedbirler, mutluluğu yaşarken virüsü de mutlu etmemek, hastalığın yayılımını engellemek için alındı.” İfadelerini kullanarak tedbir kararlarını duyurdu.

İşte İstanbul’da alınan tedbir kararları

Kapalı alanlarda nişan, kına gecesi ve sünnet düğünü yapılamayacak sadece açık alanlarda yapabilecektir.

İlgili Makaleler

Düğün ve nikah merasimleri kapalı ve açık alanlarda yapılabilecektir. Mekanın normal kapasitesinin üçte birini (1/3) aşmayacak kadar katılımcı kabul edilecektir.

Düğün, nikah, sünnet düğünü, nişan, kına gecesi vb. tüm merasimlerde;

Oyun ve dans olmayacak, kapalı su hariç, yiyecek ve içecek ikramı yapılmayacak.

Gelin ve damadın birinci ve ikinci derece yakınları hariç, 65 yaş ve üzeri ile 15 yaş altı çocuklar bulunamayacaktır.

Alınan tedbirler, vatandaşlarımızın sağlığını korumak için. Mutluluğunuz sevdiklerinizin sağlığını tehdit eder hale gelmesin. Covid-19 salgınıyla mücadelede başarı içi empati, sabır ve anlayış çok önemli.

Gerekli hassasiyeti göstererek mutluluğunu sevdikleri ile birlikte yaşayacak tüm hemşirelerimi tebrik ediyorum.

Mutluluğumuzun daim olması için korona virüs tedbirlerine riayet etmeniz çok önemli. Sevinç ve mutluluğunuzu paylaşmak üzere davet ettiğiniz kişilerin ve toplumun sağlığı için lütfen sorumlu davranalım.

Virüsle mücadelede sadece kendi hayatımızdan sorumlu değiliz. Tedbirlerle virüse yayılım şansı tanımayalım. Sosyal hayatımızı kontrollü yaşayalım. Sonunda yenilen virüs olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu