Gündem

Vali’den korkutan açıklama! O ilimizde vaka sayısı 10 günde 3 kat arttı

Bolu Valisi Ahmet Ümit'ten korkutan açıklama geldi. Koronavirüs ile mücadele kapsamında maske takmayanlara idari para cezasının geçerli olduğu yerlerde denetimler arttırılırken Vali Ahmet Ümit “Son 10 gün içerisinde eskiye göre pozitif vakalarda 3 kat artış var” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında 1 Haziran’da normalleşme evresine geçtiğimiz sıralarda Bolu Valisi Ahmet Ümit’ten korkutan açıklama geldi. Virüsün yayılmasını engellemek amacıyla maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu yerlerde denetimler yoğunlaştırılırken Pazartesi ve Salı günü toplam 86 kişiye yaklaşık 83 bin lira para cezası kesildi.

“VAKALAR 3 KAT ARTTI”

Koronavirüsle mücadele hakkında bilgi vererek vakalarının son 10 gün içinde 3 kat arttığını belirten Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Koronavirüsle mücadelede başa dönülmemesi için kurallara uyulması gerekiyor. Ülke genelinde vakaların en yüksek olduğu zamanlarda bile bizde şuandaki kadar pozitif vaka yoktu ama şuan ciddi bir pozitif vaka artışı var. Son 10 gün içerisinde eskiye göre pozitif vakalar 3 kat arttı” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler