Gündem

Validen flaş uyarı! Kentte vaka sayısı arttı

Normalleşme sürecinin ardından vaka sayılarında artış yaşandı. Isparta'da da son 2 günde koronavirüs vakalarının artış göstermesinin ardından Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, vatandaşlara uyarıda bulundu. Ayrıca Seymenoğlu, kentteki vaka sayıları hakkında bilgi verdi. 

Normalleşme sürecinin ardından Isparta’da da vaka sayılarında artış yaşandı. Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, son 2 günde vakaların arttığını belirterek, vatandaşlara uyarıda bulundu. Seymenoğlu, ”Bugün itibariyle Isparta il genelinde toplam 14 pozitif vak’amız var. İnşallah bunu da sosyal mesafe, hijyen ve maske kuralına uyarak el birliği ile çözeceğiz. 2 gün önce bu sayı yarı yarıyaydı.” dedi.

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret ederek, burada esnafın temsilcileriyle bir araya geldi. Birlik toplantı salonunda Isparta Esnaf Odaları Başkanı Ahmet Tural ve oda başkanlarıyla buluşan Vali Seymenoğlu, kentteki korona virüs vaka sayıları hakkında bilgi verdi.

İl genelinde ilk günden bugüne kadar toplam 448 pozitif vak’a tanısı konulduğuna değinen Vali Seymenoğlu, “Bunlardan 425 kişi sağlığına kavuşmuş ve evlerine uğurlanmış, 9 vatandaşımız maalesef vefat etmiştir. Şu anda da 6 vatandaşımız hastanede, 8 vatandaşımız da evlerinde takip ediliyor. Bugün itibariyle Isparta il genelinde toplam 14 pozitif vak’amız var. İnşallah bunu da sosyal mesafe, hijyen ve maske kuralına uyarak el birliği ile çözeceğiz. 2 gün önce bu sayı yarı yarıyaydı. Son 2 günde 5 pozitif vakamız ortaya çıktı. Tedbiri elden bıraktığımız takdirde her an pozitif vaka sayısı artışa geçebiliyor” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu