Gündem

Validen flaş açıklama: 7 Eylül’den sonra HES kodu olmadan girişler yasaklandı!

Corona virüsü vaka sayısı artan iller aldıkları tedbirleri de arttırıyorlar. Bu kapsamda Diyarbakır Valiliğinden yeni bir tedbir kararı açıklaması geldi. Valilikten yapılan açıklamada, 7 Eylül’den sonra HES kodu olmadan kamu kurumlarına girişlerin yasaklandığı bildirildi.

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle il bazında alınan önlemler arttırılıyor. Son olarak Diyarbakır’dan yeni tedbir açıklaması geldi. Diyarbakır İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla ilde 7 Eylül 2020 tarihinden sonra kamu kurumlarına girişlerin HES kodu olmadan yasaklandığı bildirildi.

Valilik konuya ilişkin açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İlimizde bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşlarına girişlerde görevli personel marifetiyle ‘Hayat Eve Sığar’ mobil uygulaması üzerinden vatandaşların HES kodlarının sorgulanması ve uygulamanın onay verdiği kişilerin kamu kurum ve kuruluşlarına girişlerine izin verilmesine, kamu kurum ve kuruluşlarına müracaat edecek vatandaşlarımızın sorun yaşamaması adına önceden telefon ve benzeri cihazlar üzerinden HES uygulamasından veya telefonla SMS yoluyla HES kodu sorgulamalarını yaparak onay verilmesi halinde müracaat etmelerinin doğru olacağıyla ilgili bilinçlendirmesi için gerekli duyuruların ve bilgilendirmelerin yapılmasına, yukarıda belirtilen tedbirlerin, 7 Eylül 2020 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanmasına, oy birliğiyle karar verilmiştir”

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu