Sağlık

Vali yalvardı: “Allah rızası için dışarı çıkmayın!”

Artan koronavirüs vakalarından sonra İstanbul Valisi Yerlikaya, "Allah rızası için dışarı çıkmayın. Ne söyleyebilirim başka?” diyerek isyan etti.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Zeytinburnu’nda yeni yapılacak olan Millet Bahçesi’nde yer alması planlanan İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının temel atma törenine katıldı. Yeniden artan koronavirüs vakalarıyla baş etmek için tedbirlerin arttığını ev ülke genelinde düğün, nişan gibi toplu organizasyonların yasaklandığını hatırlatan Yerlikaya, isyan etti.

“GAZETE, SU, EKMEK İSTİYORLARSA GÖTÜRÜYORUZ”

Vali Yerlikaya, temizlik, maske ve mesafe kuralına uyulması gerektiğinin altını çizerek, “Maskeyi kuralına uygun takar, mesafeye dikkat edersek virüsün solunumla bulaşma riski yüzde 90 azalıyor” dedi.

Koronavirüse yakalanıp evde karantinada olanlara seslenen Vali; “Filyasyon çalışma grupları var. 39 ilçede kaymakamlıklarımız bu kardeşlerimize sahip çıkmak ve onların dışarıya çıkmamaları için çalışıyor. Dışarıya çıkmadıklarında sosyal destek gruplarımızın destansı çalışmalarıyla yanlarında oluyoruz. Gazete, su, ekmek istiyorlarsa götürüyoruz. Maddi durumu iyi değilse de yardım ediyoruz. Sizden bir şey istiyorum bu şehrin valisi olarak, Allah rızası için dışarı çıkmayın. Ne söyleyebilirim başka? İdari işlem yapmaktan haya ediyoruz. Pozitif olduğunu bilen kardeşimiz kendi sağlığını düşünmüyorsa bundan büyük bir kul hakkı nasıl olabilir? Şehirle nasıl helalleşeceksin? Biz hem idari işlem yapıyoruz hem de savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu