GenelGündem

Vali uyardı: Yeni tedbirler alınabilir!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Ankara sokaklarında denedime çıkan Vali Vasip Şahin, "Kurallara riayet edilmezse günün şartlarına ve ihtiyaçlarına göre yeni ek tedbirler alınacak" dedi.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında birçok yasak gelirken, yeni tedbirler de kapıda. Bugün sokakta koronavirüse karşı alınan tedbirleri denetleyen Ankara Valisi Vasip Şahin, “Kurallara riayet edilmezse günün şartlarına ve ihtiyaçlarına göre yeni ek tedbirler alınacak” dedi.

Lokanta, berber, market, seyahat acenteleri ve dolmuşlarda alınan koronavirüs tedbirlerini inceleyen Vali Şahin, “Şu an zaten alınabilecek ek tedbirler bugün için alındı. Bunlar biliyorsunuz sadece bizim il olarak aldığımız kararlar değil, aynı zamanda Bilim Kurulunun ve Sağlık Bakanlığının tavsiye ve tespitleri, önerileri doğrultusunda, yine İçişleri Bakanlığı tarafından da tamim edilen birtakım önlemler paketi doğrultusunda aldığımız kararlar” dedi.

“ÖNCELİK İNSAN SAĞLIĞI”

Alınan tedbirlere uyulması gerektiğinin altını çizen Şahin, “Bugün için bu tedbirlere iyi uyarsak, dikkatli, özenli şekilde kurallara riayet edersek inşallah başarıyı sağlayacağız ama bunlar da yetmezse tabii ki günün şartlarına ve ihtiyaçlarına göre yeni ek tedbirler alınacaktır. Çünkü burada öncelik insan sağlığı, toplumumuzun, milletimizin sağlığı” ifadeleri kullandı.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu