İzmir HaberleriManşetYerel

Vali Köşger’den flaş açıklama: 4 bin İzmirli hayatını kaybetti!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger corona virüsü salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu. 11 Mart 2020 tarihinden bu yana durum değerlendirmesinde bulunan Vali Köşger, “Şimdiye kadar 4 bin vatandaşımız koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.” açıklamasında bulundu.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger katıldığı bir programda önemli açıklamalarda bulundu. İzmir’de corona virüsü salgınında 4 bin vatandaşımız koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini söyleyen Vali Köşger, 30 Ekim’de meydana gelen İzmir depreminin 1 ay sonrasında zirveyi gördüklerini belirtti.


Vali Köşger İzmir’de günlük vaka sayısının 900’ün üzerinde olduğunu bildirdiği açıklamasında şu ifadeleri kullanıldı:

“Yoğun bakımlarda, yatak oranında sıkıntı yok. Bunun 4-5 katı vaka olduğu sürede sıkıntı yaşamamıştık. Bu, rehavete neden olmasın. Günlük vaka 900’ün üzerinde. Kısıtlı dönemden kontrollü döneme geçtiğimizde en bariz fark cumartesi yasağının kalkmış olmasıydı. Hafta sonu çok fazla sosyal temasta bulunuluyordu. Pazar günü kapalı, pazartesi günü rakamları görüyoruz. Bu rakam iki katına çıkıyor”

İzmir’de 900 bini aşkın vatandaş aşılandı

Açıklamalarında İzmir’de 900 bini aşkın kişinin aşılandığını söyleyen Vali Köşger ihtiyaç olmadıkça sosyal alanlara çıkılmaması gerektiğini söyledi.

Köşger kendisinin de corona virüsü geçirdiğini bildirdiği açıklamasında, “Hem yayılma hızı hem de ölümcül hızı devam ediyor. Çarşamba günü 16 vatandaşımızı kaybettik. Bizzat yaşamış birisi olarak tekin bir hastalık değil. Nereden nasıl bir sonuç vereceğini anlamak zor. Çok sıkıntılı bir hastalık.” dedi.