Gündem

Vali güzel haberi duyurdu! Karabük’te 5 gündür vaka görülmüyor

Karabük Valisi Fuat Gürel'den alınan bilgilere göre Karabük'te 5 gündür koronavirüs vakası tespit edilmedi. Vali Gürel güzel haberi "İlimizde son 5 gündür pozitif vakaya rastlamadık. Hastanede şu an 8 vakamız kaldı. İnşallah onları da iyileştirdikten sonra bu süreçte belli bir aşamaya gelmiş olacağız" ifadelerini kullanarak duyurdu.

Karabük Valisi Fuat Gürel, son 5 günde koronavirüs vakası tespit edilmediğini duyurdu. Güzel haberi veren Vali Fuat Gürel, “İlimizde son 5 gündür pozitif vakaya rastlamadık. Hastanede şu an 8 vakamız kaldı. İnşallah onları da iyileştirdikten sonra bu süreçte belli bir aşamaya gelmiş olacağız” açıklamalarında bulundu.

“TEDBİRLERİMİZİ ARTTIRDIK”

Tehlikenin geçmediğini belirten Vali Gürel, “Ancak tehlike geçmiş değil. İşin doğrusu bütün dünyada bitmesi gerekir ülkemizde bitebilmesi için. İlimizde de bitebilmesi için ülkemizde bitmiş olması lazım. Tedbirlerimizi son günlerde biraz daha arttırdık. Özellikle bayram münasebetiyle anne babalarının yanına gelip onların elini öpmek isteyen vatandaşlarımıza biraz daha gelmeyin dedik. İnşallah Kurban Bayramında daha güzel bir ortamda gelip anne ve babalarının bayramlarını kutlarlar” diye konuştu.

Şu ana kadar koronavirüs nedeniyle 9 kişinin öldüğünü açıklayan Vali Gürel, şöyle konuştu:

KORONAVİRÜSTEN 9 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

“Şu ana kadar 9 kaybımız oldu. Onlar bir şekilde kente gelen insanların bıraktığı hastalıklardan kaynaklandı. Bu kötü ortamı oluşturmamak için, can kaybı olmaması için hemşerilerimiz gelmezler ise bizleri de mutlu ederler. Görüntülü telefonlar ile bir şekilde sevdikleriyle temaslarını sağlarlarsa Kurban Bayramında çok daha güzel bir ortamda bayramlarını kutlamış olacaklar.”