Gündemİzmir HaberleriKamuManşet

Vali açıkladı! İzmir esnek çalışma modeline geçiyor!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, 14 Eylül'den itibaren kente esnek çalışma modelinin uygulanacağını açıkladı.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, koronavirüs pandemisi ile mücadele kapsamında İzmir’in de esnek çalışma modeline geçeceğini duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Köşger, 4 adet fotoğrafla esnek çalışma modelinin ayrıntılarını paylaştı. Vali paylaşımında; İlimizde 14 Eylül Pazartesi gününden itibaren esnek çalışma modeline geçilecek olup ayrıntıları aşağıdaki gibidir. Mesafe maske ve temizlik kurallarına uyalım bir an önce sağlıklı günlere kavuşalım” ifadelerini kullandı.

İŞTE VALİNİN PAYLAŞTIĞI ESNEK ÇALIŞMA MODELİNİN DETAYLARI

“ANNE VE ANNE ADAYLARI İDARİ İZİNLİ”

Vali Köşger’in paylaşımlarına göre; kentte sağlık müdürlüğüne bağlı personel, kolluk kuvvetleri, AFAD’a bağlı personel, 112 Acil Çağrı merkezi müdürlüğü emrinde görevli personel ve mülki idari amirleri hariç olmak üzere, Cumhurbaşkanlığı genelgeleri doğrultusunda hamile (24. hafta ile 32. hafta gebeliği bulunan) yasal süt izni kullananlar ve Sağlık Bakanlığının belirlediği dezavantajlı gruplar idari izinli sayılacak.

HAFTALIK DÖNÜŞÜMLÜ OLARAK ÇALIŞACAKLAR

60 yaş ve üstü personel, il müdürleri hariç olmak üzere idari izinli olacak. Engelli çalışanlardan yüzde 40 ve üzeri raporlu olan personel ikinci bir emre kadar evden çalışacak. Diğer personel, haftalık dönüşümlü olarak çalışacak. Dönüşümlü çalışanlar fiilen göreve gelmedikleri süre zarfında ihtiyaç olması halinde ilde vali, ilçede kaymakam tarafından mahalle denetim ekiplerinde görevlendirilebilecek.

Esnek çalışma modeline göre hazırlanan görevlendirme listeleri, valilik ve kaymakamlık oluru alınarak il ve ilçe yazı işleri müdürlüklerine gönderilecek. Esnek çalışmaya tabi personel, görev mahallinden amirinden izin almadan ayrılamayacak, çağrıldıkları anda göreve dönecek.