Kamu

Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, TEB ve İNG Bank açıkladı: Herkes 2021’de kullanacak!

Milyonlarca vatandaş kredi kullanıyor. Alışverişlerini kredi kartı kullanarak yapan vatandaşlara ise bankalar tarafından para puan veriliyor. Ancak 2021 yılına sayılı günler kala yeni yılda puanların silinip silinmeyeceği merak konusu oldu. Bankalar ise konuya ilişkin olarak tek tek açıklama yaptılar.

Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, TEB ve İNG Bank yıl boyunca kartlarda biriken para puanlar hakkında açıklama yaptı. Yapılan açıklamalara göre vatandaşlar 2021’de bu puanları kullanmaya devam edebilecekler. İşte bankalardan yapılan o açıklamalar:

HALK BANK

Kazanılan para puanları silmiyor veya geri almıyoruz. Birikimler yeni yıla devrediliyor ve salgın sebebiyle de biriktirilen paraf paralar e-ticaret harcamalarında kullanılabilir.

VAKIFBANK

Müşterilerimizin bankamızdan kazanmış olduğu para puan hakları sonsuza dek geçerlidir. Puan veya kazanılmış hiç bir hakkı silmiyoruz. Her yıl biriken puanlar sonraki yıla devreder.

İNG BANK

Biriken puanlar yeni yıla devrediyor. Kampanya dahlinde ise puanların silinmediğini söyledi. Biriken puanların kampanya tarihlerinde sınırlı ise bunu müşterilerimize bildiriyoruz.

TÜRK EKONOMİ BANKASI

TEB Kartlarında yıl boyunca biriken puanların sonraki yılda kullanmaları için devrediliyor. Kampanya dahilinde kazanılan hakların ne zaman bittiğini ise müşterilere bildiriyoruz.