Ekonomi

Vakıfbank resmen duyurdu: Yarın internet üzerinden başvurabilirsiniz!

Türkiye’de binlerce genci sevindirecek olan bir program başlatıldı. Staj Seferberliği Projesi ile üniversite öğrencileri deneyim kazanma fırsatını elde ediyorlar. Bu kapsamda Vakıfbank resmi internet sayfası üzerinden duyuruda bulundu. Vakıfbank tarafından yapılan açıklamada staj başvurularının yarın internet üzerinden alınacağı bildirildi.

Vakıfbank 2021 yılından itibaren üniversite öğrencilerinin staj başvurularının yarın alınmaya başlanacağını bildirdi. Peki, staj başvuruları nasıl yapılacak? İşte kamu bankasının konu hakkındaki açıklaması

Vakıfbank resmi internet sayfası üzerinden yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

27/10/2020 tarihli 31287 sayılı (mükerrer) Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Kararı olarak yayımlanarak yürürlüğe giren “2021 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı”nın 571.2 sayılı tedbirine istinaden 2021 yılından itibaren üniversite öğrencilerinin staj başvuruları Staj Seferberliği Projesi kapsamında Kariyer Kapısı üzerinden alınacaktır.

Staj Seferberliği Projesi için öğrenci başvuruları 22.02.2021 tarihi itibariyle başlayacak olup ilgili tarih itibariyle https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Staj Seferberliği nedir?

Staj Seferbirliği Projesi üniversitelerde eğitim gören ve staj yaparak deneyim kazanmak isteyen öğrencilerin liyakat ilkelerine dayalı ve fırsat eşitliği sağlayan Kariyer Kapısı platformu üzerinden staj imkânı yakalamasına olanak sağlamaktadır. Platform üzerinden açılan ilana başvuran adaylar, işverenler tarafından; Akademik / Mesleki, Sanatsal / Sosyal ve Sportif Yeterlikleri üzerinden değerlendirilmektedir. Staj teklifi gönderme aşamasında adayların kimlik bilgileri işverenlerin erişimine açılmamaktadır. Bu sayede adaylar sadece sahip oldukları nitelikler özelinde değerlendirilmekte ve fırsat eşitliğine sahip olmaktadır.