Ekonomi

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Konut kredisi yapılandırma olacak mı?

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası ortak yaptıkları açıklama ile vatandaşlara konut kredisi vereceklerini duyurdular. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar tarafından 3 bankanın sağladığı krediye yoğun ilgi gösterildi. Vatandaşlar şimdi konut kredisine yapılandırma yapılıp yapılmayacağını araştırıyorlar.

Corona virüsü sonrası normalleşme döneminde kamu bankaları vatandaşa destek için harekete geçti Bu kapsamda ortak açıklamada bulunan Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası konut kredisi vereceklerini duyurdular. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların yoğun ilgisini gören kredi sonrası, şimdi de yapılandırmanın gelip gelmeyeceği merak ediliyor. Konuyla ilgili resmi bir açıklama ve gelişme bulunmuyor. Ancak daha önce konut kredisi almış kişilerin kredi paketinde verilen faizle yeniden yapılandırmanın söz konusu olmadığı öğrenildi.

Konut kredisi fırsatları

Bankalardan yapılan açıklamada, Paket kapsamında; yeni(sıfır) ve ikinci el konutlar üç büyük ilde (İstanbul, Ankara ve İzmir) azami 750 bin TL’ye kadar; diğer şehirlerde azami 500 bin TL’ye kadar krediyi kullanabileceği belirtildi.

Size özel avantajlı faiz oranları ile kullanabileceğiniz konut kredinizi ister aylık eşit taksitlerle, isterseniz 12 aya kadar ödemesiz dönem imkânı ile 15 yıla varan vadede, %10’dan başlayan, düşük peşinat oranı ile yararlanabilirsiniz.

Tutar ve Ödeme Koşulları

Yeni(sıfır) konutlar için %0,64, 2. El konutlar için %0,74 faiz oranı ile 180 ay vadeye kadar, üç büyük ilde (İstanbul, Ankara ve İzmir) azami 750 bin TL’ye kadar; diğer şehirlerde azami 500 bin TL’ye kadar kullanılabilecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu