Ekonomi

Vakıfbank 1 yıla kadar ödemesiz kredi destek paketini duyurdu: Başvuran alır!

Kamu bankalarından salgın döneminde güzel haberler gelmeye devam ediyor. Virüsün ülkemizde tespit edildiği 11 Mart tarihinden sonra vatandaşlara 10 bin TL ihtiyaç kredisini duyuran banka, yeni paketini duyurdu. Vakıfbank’tan yapılan açıklamaya göre, , başta imalatçı ve ihracatçı firmalar olmak üzere 2 milyar dolar ve 25 milyar TL olmak üzere toplam 40 milyar TL büyüklüğünde yeni paket devreye sokuldu. Yapılan açıklamada kredi desteğinin 1 yıla kadar ödemesiz olabileceği belirtildi.

Küresel pandeminin Türkiye’deki üreticiler üzerindeki ekonomik etkisini azaltmak için Vakıfbank harekete geçti. Banka, başta imalat sanayiinde faaliyet gösteren firmalar ile ihracatçı firmalara yönelik olmak üzere yeni bir kredi paketini duyurdu.

Yerli üretimi desteklemek ve istihdamı korumak için devreye sokulan paket hakkında VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih açıklamalarda bulundu.

Üstünsalih tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bankamız, geçmişte olduğu gibi bugünde değer üreten her kesimin yanındadır. Ülkesine inanan, yerli üretimden vazgeçmeyen, ihracat hedeflerine katkı sağlayan firmalarımız bizler için özel bir önem taşıyor. Özellikle pandemi sürecinde üretime devam etmiş, tüm zorluklara rağmen istihdamdan vazgeçmemiş işletmelerimizin her daim yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bu yeni kredi paketimizle de imalatçılarımıza da ihracatçılarımıza da omuz vermeyi amaçlıyoruz. Firmalarımız üretimlerine de yatırımlarına da faizlerin düşmesini bekleyerek ara vermesin ülkemiz zaman kaybetmesin istiyoruz”

Üstünsalih açıklamasının devamında şöyle dedi:

“Başta İmalatçı ve ihracatçı firmalarımız olmak üzere işletmelerin kullanımına sunacağımız yeni kredi paketimiz, 2 milyar dolar ve 25 milyar TL olmak üzere toplam 40 milyar TL büyüklüğünde olacak. TCMB politika faizine endeksli kredimizin başlangıç faiz oranını yıllık yüzde 17,75 olarak belirledik. Paketimiz 12 aydan başlayarak 72 aya kadar vadeler içermekle birlikte firmalarımızın ihtiyaçları ve nakit akışına göre 1 yıla kadar ödemesiz dönem uygulanabilecek Yine Bankamız tarafından sektörde bir ilk olarak gerçekleştirilen bu ürünümüzün hem firmalarımız için hem de ülkemiz ekonomisi adına hayırlı olmasını diliyorum.”

Bankaların kredi destekleri hakkındaki haberlere sitemizden ulaşabilirsiniz.