Gündem

Vakalar yeniden arttı: Flaş maske kararı! Zorunlu oldu

Delta varyantı hızla yayılıyor. İsrail’de de koronavirüs vaka sayılarındaki artışın ardından yeni bir karar alındı. Aşılamayla maske yasağının kaldırıldığı ülkede, kapalı mekanlarda maske takma zorunluluğu yeniden getirildi. Öte yandan İsrail’de bugün şuana kadar 169 yeni vaka tespit edildi. Bu sayı son aylarda görülen en yüksek vaka olarak kayıtlara geçti.

İsrail’in koronavirüsle mücadeleden sorumlu yetkilisi Prof. Nachman Ash, yaptığı açıklamada, 27 Haziran’dan itibaren ülkede kapalı alanlarda maske takmanın yeniden zorunlu hale geleceğini belirtti. Ash ayrıca aşı olmayan İsraillilere yurt dışına seyahat etmemeleri tavsiyesinde bulundu.

VAKA SAYILARI ARTIŞA GEÇTİ

Öte yandan Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre, İsrail’de günlük koronavirüs vakaları artışa geçti. Vaka sayılarının yeniden artışa geçtiği ülkede bugün şu ana kadar 169 yeni vaka tespit edildi ve bu son aylarda görülen en yüksek günlük vaka olarak kayıtlara geçti.

İsrail’de 19 Nisan’da açık alanlarda, 15 Haziran’da da bazı istisnalar hariç kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırılmıştı.

Ülkede 6 Haziran’da 216’ya kadar düşen aktif vaka sayısı, son günlerde artıyor.