Gündem

Vaka sayısının tavan yaptığı ilde tepki çeken olay!

Bakanlık tarafından açıklanan haritaya göre, vaka sayısının yüksek olduğu Aksaray’da tepki çeken görüntüler ortaya çıktı. ‘Turuncu’ listede yer alan ilde güneşli havanın etkisiyle vatandaşlar kendini dışarı attı. Koronavirüs vakalarının yüksek olmasına rağmen birçok kişi ne maske ne de sosyal mesafe kuralına uydu. Polis ekipleri de kuralları ihlal edenlere uyarılarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı vaka sayısı haritasına göre, 15-21 Şubat’ta, Aksaray’da vaka sayısının yüzde 108,41 olduğu belirtildi. Geçen hafta açıklanan yüzde 92 oranına göre ‘turuncu’ listeden ‘kırmızı’ listeye geçilmesi üzerine polis ekipleri de cadde ve sokaklarda sosyal mesafe ve maske denetimi yaptı.

VAKALARIN YÜKSEK OLMASINA RAĞMEN SOSYAL MESAFE UNUTULDU

Ekipler, kent merkezindeki bankların çevresini oturulmaması için şeritle kapattı. Buna rağmen güneşli havanın da etkisiyle cadde ve sokaklarda yoğunluk gözlendi. Özellikle sosyal mesafe kuralının ihlal edildiği görüldü. Birçok kişi de güneşli havada maske takmadı. Kentteki vaka sayılarının artmasıyla denetimlerini sıklaştıran İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, mesafe kuralını ihlal edenlere uyarılarda bulundu.