Gündem

Vaka sayıları artınca Sağlık Bakanı istifa etti: Utanılacak bir şey yok!

Tüm dünyada corona virüsü salgını nedeniyle binlerce insan hayatını kaybetti. Ülkelerin corona virüsüne karşı çare arayışları devam ediyor. Bu kapsamda Çekya’dan flaş bir istifa haberi geldi. Ülke Sağlık Bakanı yeni çözümlerin bulunması için görevinden istifa etti. İstifasını duyuran Bakan “Utanılacak bir şey de yok.'' İfadelerini kullandı.

Çin Wuhan’dan dünyaya yayılan corona virüsü nedeniyle bir çok ülkede çözüm arayışı devam ediyor. Vaka artışı yaşayan Çekya’da ise Sağlık Bakanı görevinden istifa etti. 10 milyon nüfusa sahip Çekya’da yeni çözümlere ihtiyaç duyulduğu için istifasını veren Çekya Sağlık Bakanı Adam Vojtech, düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Utanılacak bir şey yok

Vojtech, salgının birinci dalgasıyla başarıyla mücadele ettiklerini ama ikinci dalga ile mücadele konusunda yeni çözümlere ihtiyaç olduğunu belirtti.
Vojtech, ”Halkımızı salgından korumak için her şeyi yaptık. İlk dalgada bunu başardığımızı da düşünüyorum. Utanılacak bir şey de yok.” dedi.
Görevini 3 yıldır yürüttüğünü kaydeden Vojtech, istifasını Başbakan Andrej Babis’e sunduğunu aktardı.

Başbakan Babis ise istifayla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Vojtech’in çok çalışkan bir bakan olduğunu, salgının birinci dalgasında çok iyi iş çıkardığını ama hakkındaki asılsız iddialardan dolayı aldığı istifa kararını da anladığını vurguladı.

Ülkedeki toplam vaka sayısı 49 bin 290’e, virüs kaynaklı yaşamını yitirenlerin sayısı ise 503’e ulaştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu