Gündem

Uzman Çavuş 10 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulundu! Şırnak karıştı

Şırnak'ta korkunç bir olay yaşandı. 10 yaşındaki bir çocuğa uzman çavuş cinsel istismarda bulundu. Çocuğun çığlıkları üzerine harekete geçen vatandaşlar Uzman Çavuş'u yakaladı. Konu ile ilgili Şırnak Valiliği'nden açıklama geldi.

Şırnak’ta bulunan bir sitede dün akşam sıralarında 10 yaşındaki kız çocuğuna uzman çavuş cinsel istismar teşebbüsünde bulundu. 10 yaşındaki küçük çocuğun çığlıkları üzerine vatandaşlar olay yerine gelerek uzman çavuşu yakaladı.

ŞIRNAK BAROSUNDAN AÇIKLAMA GELDİ

Şırnak Barosu olaya ilişkin yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: 14.07.2020 günü 23:00 sıralarında çocuk H.’ye karşı çocuğun cinsel istismarı olayının adli makamlara intikali ile süreç yakından takip edilmiş gece yarısı mağdur beyanları, tanık beyanları ve kamera delillerinin dosya arasına alınması için çaba sarf edilmiştir. Olayın failinin kamu görevlisi olması nedeni ile yaşadığımız mağduriyet daha da artmıştır. Çocuğa karşı gerçekleştirilen her saldırının karşısında durduğumuzu bir kez daha yineleyerek; olayın tüm yönleri ile açığa çıkması için yakından takip ettiğimizi kamuoyuna saygı ile arz ederiz.

SUSMA ŞIRNAK!

Cinsel istismar girişimi öğlen saatlerinde kent merkezinde toplanan bir grup vatandaş tarafından protesto edildi. Sosyal medyada da binlerce kullanıcı #susmaşırnak etiketiyle yaptıkları paylaşımlarla olaya dair tepkilerini gösterdi.

ŞIRNAK VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Şırnak Valiliği, çevreyi rahatsız edecek şekilde uygunsuz tavır ve hareketler sergilediği tespit edilen bir kamu görevlisinin gözaltına alındığını, görevinden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada, saat 01.00 sıralarında 155 ihbar hattına gelen çağrıda, Yeni Mahallede vatandaşları rahatsız edecek hal ve hareketlerde bulunan bir kişinin çevrede bulunan vatandaşlar tarafından darbedildiği ihbarı üzerine olay yerine Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin sevk edildiği bildirildi.

“Olay yerinde A.A. isimli kamu görevlisinin aşırı derecede alkollü olduğu, çevreyi rahatsız edecek şekilde uygunsuz tavır ve hareketler sergilediği tespit edilmiştir.” ifadesine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Konuyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığınca gerekli adli tahkikat başlatıldı. Şahıs gözaltına alınmış, adli ve idari soruşturmanın selameti açısından görevinden uzaklaştırılmıştır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu