Gündem

Uyarılara aldırmadılar! 65 yaş üstü yaşlılar sokağa çıkma yasağına uymadı

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle Bakanlık tarafından 65 yaş ve üstü yaşlılara sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Ancak İstanbul'da bu yasağa aldırış etmediler. Cami avluları ve sokaklar dolup taştı.

Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı 947’ye ulaşırken, 21 kişi ise hayatını kaybetti. Bakanlık 24.00’den itibaren 65 yaş ve üstü yaşlılara ve kronik hastalığı olan kişilere sokağa çıkma yasağı getirdi. Ancak vatandaşlar bu tedbir ve uyarılara uymadı. İstanbul Kasımpaşa’da cami avluları ve ara sokaklar dolup taşarken, 84 yaşındaki yaşlı adam alkollü aracıyla tur attı.

Dünyayı saran korona virüs nedeniyle Türkiye’de yetkililer tarafından alınan önlemler gün geçtikçe daha da sıklaşıyor. Son olarak 65 yaş üstü ve özellikle kronik rahatsızlığı olan hastaların 24.00’ten itibaren dışarıya çıkmasının yasaklanmasının ardından İstanbul adeta hayalet şehre döndü.

YASAĞA UYMADILAR!

Ancak Beyoğlu Kasımpaşa’da 65 yaş üstü yaşlılar bu yasağa uymadı. Semtteki yaşlılar sabahın erken saatlerinde kendilerine sokağa attı. Cami avluları ve ara sokaklar yaşlılar nedeniyle dolup taşarken, 84 yaşındaki yaşlı bir adam ise akülü aracıyla sokaklarda tur attı.

Evde kalmaktan sıkıldığı için Boğaz’da balık tutmaya geldiğini söyleyen Kadir Kandemir, “Erken saatte balık tutmaya geldik. ‘Biraz balık tutup, evin balkonunda mangal yakalım’ dedik.

1 metre mesafesine dikkat ediyoruz. Yakın temas kurmuyoruz. Oltacılara bakın, aralarında birer metre mesafe var. Ben kalabalıkta durmuyorum. Ben de boş kenardayım. Elimden geldiği kadar dikkat etmeye çalışıyorum” dedi.