Afyonkarahisar haberleriDenizli HaberleriEge HaberleriGündemİzmir HaberleriManisa HaberleriUşak HaberleriYerel

Uyarı üstüne uyarı yapıldı: Ege dikkat, İzmir, Denizli, Manisa, Uşak, Afyonkarahisar için açıklandı!

Ege Bölgesi’nde yaşayan vatandaşlara bugün önemli uyarılar yapıldı. İzmir, Denizli, Manisa, Uşak, Afyonkarahisar için durum açıklandı. Yapılan açıklamalara göre bugün İç Ege’nin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava durumuna bakmadan evden çıkmayan binlerce vatandaşı ilgilendiriyor. Ege Bölgesi için durum açıklandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 10 Ağustos hava durumu tahminlerini vatandaşlar ile paylaşıldı. Yapılan değerlendirmelerde, “ Parçalı, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, İç Ege’nin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Afyonkarahisar, Uşak ve Denizli çevreleri ile Kütahya’nın güney kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (50-70 km/sa) esmesi bekleniyor.” İfadeleri kullanıldı.

Ege’de hava durumu


AFYONKARAHİSAR °C, 30°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
DENİZLİ °C, 33°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
İZMİR °C, 33°C
Parçalı bulutlu
MANİSA °C, 36°C
Parçalı bulutlu

Türkiye’de hava durumu

Bugün Türkiye için yapılan hava durumu değerlendirmesinde, kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara (Edirne hariç), İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz kıyıları, Bolu, Düzce, Karabük ve Ardahan çevreleri, Hatay’ın kıyı kesimleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmininde bulunuldu. Yapılan açıklamaya göre, yağışların, sabah saatlerinde Tekirdağ çevreleri ve İstanbul’un batı kesimlerinde (Çatalca ve Silivri çevreleri), öğleden sonra Isparta, Burdur, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Ankara çevreleri ile Kütahya’nın güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.