Ekonomi

Uyanık emlakçı pes dedirtti! Kiraladığı 23 evi başkalarına yüksek fiyata kiraladı

Fırsatçı emlakçının oyunu deşifre oldu. İstanbul’da bir emlakçı kendini müşteri gibi tanıtarak kiraladığı 23 evi daha yüksek fiyatlara başkalarına kiraya verdi. Ev sahiplerinden birinin durumu öğrenmesiyle birlikte emlakçının pişkinliği pes dedirtti.

Ev sahiplerinin kiralara uyguladığı fahiş fiyatlar dolandırıcıları harekete geçirdi. Her gün farklı bir yönteme başvuran dolandırıcıların yeni yöntemi ise etrafta bulunan evleri ev sahibinden kiraladıktan sonra aynı evi başka kişilere daha yüksek fiyattan kiraya vermek oldu.

EMLAKÇININ 23 EVİ KİRALADIĞI TESPİT EDİLDİ

Evinde farklı insanları gören bir ev sahibi olayın peşine düştü, daireyi 1300 liraya kiralayan kişinin emlakçı olduğunu ve evi 4 bin liraya dönemsel olarak başkalarına kiraya verdiğini öğrendi. Emlakçının aynı bölgedeki 23 ayrı evi de yine bu yöntemle kiraladığı tespit edildi.

ÖNCE TEHDİT ETTİ SONRA ORTAKLIK ÖNERDİ

İddiaya göre emlakçı bununla da yetinmedi, şikayetçi olmaması için mülk sahibini tehdit etti. Hatta susması karşılığında kazancından pay vermeyi teklif etti. Ev sahibi, bunun üzerine savcılığa giderek şikayetçi oldu. Emlakçı hakkında soruşturma başlatıldı.