GenelGündem

Üvey kızını kaynar suyla yaktı! 4,5 yıl istemiyle yargılanacak!

15 yaşındaki üvey kızının üzerine kaynar su dökerek yakan kadın hakkındaki iddianame tamamlandı. İstenen ceza belli oldu!

Ocak ayında üvey kızını kaynar suyla yakan üvey anne hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı. Kaynar suyu “silah” olarak değerlendiren yetkililer kadının “Silahla kasten yaralama” suçundan 4,5 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanmasını istediler.

Mağdur kızın öz annesi Kesra Yılmaz ise talebe karşı çıkarak; “Bu adalet mi? Kızım ölümden döndü. Bir ömür boyu cezaevinde kalsın istiyorum” dedi.

Ocak ayında karnesini aldıktan sonra babasını ziyaret etmek isteyen 15 yaşındaki I.T. üvey anne şiddetine maruz kalmıştı. İddiaya göre babasını ziyaret etmeye gittiği gün üvey annesi Yasemin T. tarafından şiddet gören I.T. teyzesine bulunduğu konumu göndererek korktuğunu belirtmişti.

Bir sonraki gün ise üvey anne Yasemin T., mutfağa yardım etmesi bahanesiyle çağırdığı I.T.’nin üzerine kaynar su dökmüştü.

KAYNAR SUYU YANLIŞLIKLA DÖKSE ÖNÜNE GELİR

Olayı öz anne Kesra Yılmaz, Yasemin T.’yi yalanlayarak; “Kızım karnesini aldıktan sonra babasına gitmek istedi. İlk gittiği gün özel bölgesine tekme atmış. Başıma bir şey gelirse diye teyzesine konum göndermiş. Teyzesi de babasıyla konuşarak dönmesini istemiş. Babası, bir gün daha kalmasını istemiş. Sonraki akşam da yemek yedikten sonra çay suyu koymuşlar. Daha sonra üvey annesi tabakları bulaşık makinasına dizmesini istiyor. Makinayı açarken kaynar suyu başından aşağı döküyor. Kızım o sırada bayılıyor. Kadın kaçıp içeri gidiyor. Su yüzüne de gelmiş. Yüzüne yoğurt sürmüşler. Kızıma yanlışlıkla döktüğünü söylüyor, yanlışlıkla dökse önüne gelir. Başından aşağı sırtı yanmış durumda. Yurtdışından özel yelek getirttik. Onu bile zor giyiyor nefes alamıyor” ifadelerini kullandı.

ÖMRÜ BOYUNCA HER AYNAYA BAKTIĞINDA O İZİ GÖRECEK

Cani üvey anne hakkında istenen 4,5 yıllık ceza talebine itiraz eden Kesra Yılmaz; “Ben her gün ağlıyorum. İçim parçalanıyor. Kızım ömür boyu izle yaşayacak. Kızım sürekli aynaya bakıyor. Saçları da yandı peruk takıyor. Kızımın hayatı mahvoldu. Sürekli ağlıyor. Geceleri korkuyla kalkıyor. ‘Beni yakıyorlar. O kadın beni öldürecek’ diye bağırıyor. Kadına 4,5 yıl hapis isteminde bulundular. Bu adalet mi? Kızım ölümden döndü. Nasıl bu hale getirebilir. Kendi evlatları da var. Bir ömür boyu cezaevinde kalsın istiyorum” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu