Magazin

Usta sanatçı Yıldız Ayhan hayatını kaybetti! Yıldız Ayhan kimdir?

Usta sanatçı Yıldız Ayhan‘dan acı haber geldi. Halk Müziği sanatçısı Ayhan, 83 yaşında hayatını kaybetti. Ayhan, bir süredir zatürre teşhisiyle hastanede tedavi görüyordu. Usta sanatçının vefat haberi dostlarını ve sevenlerini yasa boğdu.

“Gesi Bağlarında dolanıyorum” şarkısını dillere dolayan ve daha nice türküyle 40 yıldan fazla süre müzik dünyasını etkileyen sanatçı Yıldız Ayhan hayata gözlerini yumdu.

Twitter’dan paylaşım yapan Sümer Ezgü, “Halk Müziğimiz’ in yıldızını değerli sanatçı büyüğümüz Yıldız Ayhan’ ı kaybettik.” ifadesini kullandı.

YILDIZ AYHAN KİMDİR?

Yıldız Ayhan, 1938 yılında Ankara’da doğdu. 1956’da şarkıcı oldu ve Ankara Radyosu’na katıldı. Konsere şarkıcı, müzisyen ve besteci Ahmet Gazi Ayhannen de katıldı. Türkiye’de Kırım Tatarca şarkılarını söyleyen ilk şarkıcılardan biridir. 1979 yılında İstanbul Radyosu’na geçti. 1999 yılında emekli oldu. Nurdan ve Özlem’in iki kızı ve dört torunu vardı.

TRT sanatçısı eşi Ahmet Gazi Ayhan’ı 30 yıl önce kaybeden 2 kız çocuğu annesi Yıldız Ayhan, bir yıl önce evinde düşerek kalça kemiğini kırmıştı. Bir dizi ameliyat geçiren Ayhan, geçtiğimiz mayıs ayında önce zatürree teşhisiyle hastanede tedaviye alınmıştı.

Durumu ağırlaşan Ayhan, yoğun bakım ünitesinde makineye bağlanmıştı.