Magazin

Usta sanatçı Kadir İnanır’ın sağlık durumuyla ilgili yeni gelişme: Açıklama yapıldı!

Usta sanatçı Kadir İnanır’ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yapıldı. Geçtiğimiz hafta rahatsızlanarak, hastaneye kaldırılan İnanır’ın yoğun bakımda tedavisi sürüyordu. Usta sanatçının sağlık durumunda yeni bir gelişme yaşandı.

YOĞUN BAKIMDAN ÇIKTI

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Kadir İnanır’ın yoğun bakımdaki tedavisi bitti. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, sanatçının durumuna ilişkin yaptığı açıklamada, İnanır’ın yoğun bakım sürecinin tamamlandığını ve servise çıkarıldığını söyledi.

Sanatçının tedavisinin nöroloji servisinde devam edeceğini belirten Sağlam, “Rehabilitasyon süreci de devam ediyor. Daha rahat bir ortamda birinci derece yakınlarıyla görüşebilecek ama mümkün oldukça ziyaretçi kabul etmeyeceğiz. Toparlama sürecine girecek ama rehabilitasyon süreci uzun bir süreç bildiğiniz gibi. Bazen aylar sürebiliyor.” dedi.

Sağlam, Kadir İnanır’ın şu ana kadar tedavisinin olumlu sürdüğünü aktararak, “Olumsuz bir durum yok. Her gün daha iyiye gidiyor. Günden güne toparlıyor. Hem kas güçleri hem bilinç hem de genel durumu daha iyi. Ek hastalıklarının tedavisi de bitmek üzere.” ifadelerini kullandı.