Magazin

Usta oyuncudan kötü haber! Kansere yakalandı

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Yaşar Kutbay’dan kötü haber geldi. Onur Akay, 71 yaşındaki Kutbay’ın troid kanserine yakalandığını duyurdu. Akay açıklamasında, “En son “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinde “Musa” karakteri ile karşımıza çıkan Yeşilçam’ın emektar oyuncularından Yaşar Kutbay’la görüştüm. Kutbay maalesef kanserle savaşıyor.” dedi.

“TİROİD KANSERİ İLE MÜCADELE EDİYOR”

71 yaşındaki Yeşilçam’ın usta ismi Yaşar Kutbay’la görüştüğünü ve Kutbay’ın tiroid kanseri ile mücadele ettiğini söyleyen Akay, “En son “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinde “Musa” karakteri ile karşımıza çıkan Yeşilçam’ın emektar oyuncularından Yaşar Kutbay’la görüştüm. Kutbay maalesef kanserle savaşıyor. Tiroid kanserine yakalanan usta oyuncumuz, kemoterapi tedavisi görüyor ve sevenlerinden dua istiyor. Ayrıca Yeşilçam’dan emekli olduğunu söyleyen Kutbay, rahatsızlığı nedeni ile çalışamadığını, ev kirası ödediğini, maddi durumunun kötü olduğunu ve çok zor geçindiğini söyledi. Kadir İnanır’dan Kenan İmirzalıoğlu’na kadar çalışmadığım oyuncu kalmadı ancak sanat dünyası çok nankör, hiç birinde vefa yok sözlerini dile getirdi.” ifadelerini kullandı.

YAŞAR KUTBAY KİMDİR?

1950 yılında İstanbul’da dünyaya gelen ve aslen Adanalı olan Yaşar Kutbay, Yeşilçam’da ve televizyon dizilerinde birçok ünlü oyuncu ile kamera karşısına geçmiştir. Kurtlar Vadisi Karadayı, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Çukur dizisi, yer aldığı önemli yapımlar arasındadır. Kutbay, çok sayıda sinema filminde de rol aldı.