Magazin

Usta oyuncu Altan Karındaş hayatını kaybetti! Altan Karındaş kimdir?

Usta oyuncu Altan Karındaş‘dan sabah saatlerinde acı haber geldi. Türk sinema, tiyatro, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Karındaş, bazı organlarında yaşadığı rahatsızlık nedeniyle 1 ay önce hastaneye kaldırılmıştı. 10 yıldır Muğla’nın Marmaris Belediyesi Huzurevi’nde kalan Karındaş, sabah saatlerinde hayatını kaybetti. 

Acı haberi ünlü tiyatrocu Nedim Saban sosyal medya hesabından duyurdu: Tiyatromuzun büyük ustası Altan Karındaş’ı biraz önce kaybettik. ‘Ölüm oranı yüzde yüz olan tek hastalık yaşamdır’ der Memet Baydur. Çok üzgünüm, hastaneye girmeden önce yolladığı ses kaydı yüreğimin en derin yerinde acıtmaya devam edecek.

ALTAN KARINDAŞ KİMDİR?

Altan Karındaş 30 Ağustos 1928 tarihinde dünyaya geldi. İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda Şan ve Tiyatro eğitimi alan sanatçı; 1951 yılında Muhsin Ertuğrul’un Küçük Sahne’sinde sanat hayatına başladı. Şehir Tiyatroları, Ulvi Uraz Tiyatrosu, Saim Alpago Tiyatrosu, Gen-Ar Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu gibi topluluklarda çalıştı. Bir dönem kendi adına da tiyatro kurdu. Sinema ve dizi filmlerde rol aldı.