Gündem

Usta İsimden Acı Haber Geldi ! Hayatını Kaybetti

Hürriyet gazetesi yazı işleri müdürlerinden Necdet Doğan'dan acı haber geldi. Necdet Doğan amansız bir hastalığa yenik düştü ve 63 yaşında hayatını kaybetti.

Hürriyet gazetesi yazı işleri müdürü Necdet Doğan 2016 yılından beri beyin kanseri tedavisi görüyor. Doğan dün gece hayatını kaybetti.63 yaşındaki gazetecenin hayatını kaybettiği haberini Vefa Lisesi’nden arkadaşı olan Niyazi Yılmaz, sosyal medya hesabından sevenleri ile paylaştı.

“HUZURLU UYU VEFALIM”

Niyazi Yılmaz paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Yine bir yaprak düştü Vefa lisesi 74 mezunları ağacından Lisede yatakhanemizde kah uyuduk kah dertleştik. Üç kocaman yıl geçirmiştik. Benim dostum, canım arkadaşım yakalandığı amansız hastalığa bu akşam yenik düştü. Işıklar aydınlatsın çıktığı bu son yolculukta yolunu. Huzurla uyu Vefalım”

Necdet Doğan Kimdir?

1957 Bilecik doğumlu olan Necdet Doğan, İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’ndan mezun oldu. 1981 yılında gazeteciliği adım atan Doğan, Cumhuriyet gazetesinde sayfa sekreterliği ve gece sorumlusu olarak çalıştı. Sabah ve Star gazetelerinde uzun yıllar emek veren usta gazeteci 2005 yılından beri Hürriyet gazetesinde yazı işleri müdürlüğü yapıyordu.

İlgili Makaleler