Magazin

Usta aktör hayatını kaybetti!

Uzun zamandır kanser tedavisi gören Hintli Bollywood aktörü Irrfan Khan, 53 yaşında hayatını kaybetti. Usta aktör Irrfan Khan'ın ölüm haberini sözcüsünün duyurması üzerine sanat camiası yasa büründü. Sosyal medya platgormu Twitter'da binlerce kişi üzüntülerini dile getiren mesajlar paylaştı.

Uzun zamandır kanser tedavisi gören Hintli Bollywood aktörü Irrfan Khan tedavi gördüğü hastanede 53 yaşında hayata veda etti Acı haberi usta aktör han’ın sözcüsü duyurdu.

KANSERE YENİK DÜŞTÜ
Milyoner (Slumdog Millionaire), Pi’nin Yaşamı ve Jurassic World filmlerindeki rolleriyle tanınan ve oyunculuğu ile birçok ödül alanBollywood aktörü Irrfan Khan, kansere yenik düştü.

Hindistan’ın batısındaki Mumbai kentinde bir hastanede öldüğü belirtilen Khan’a 2018’de “nöroendokrin tümörü” teşhisi konulmuştu. Irrfan Khan, İngiltere’nin başkenti Londra’daki bir hastanede ameliyat olmuş, daha sonra hayranları için bir açık mektup yayımlayarak kanser tedavisi sürecinde “yaşadığı acı ve belirsizlikleri” anlatmıştı.

BİNLERCE KİŞİ YASA BOĞULDU
Khan’ın ölüm haberini sözcüsü duyurdu. Ünlü oyuncunun kanserle uzun süreli bir savaştan sonra hayatını kaybettiği açıklandı. Ölüm haberinin duyulmasından sonra sosyal medyada dünyanın farklı yerlerinden binlerce kişi üzüntülerini dile getiren mesajlar paylaştı.

“BÜYÜK BİR KAYIP”
Bollywood yıldızları ve siyasetçiler de Twitter mesajlarında Khan’ın ölümünü “büyük bir kayıp” olarak niteledi. Khan 2013’te Paan Singh Tomar filmindeki başrolüyle Hindistan Ulusal Film Ödülü’nü kazanmıştı.

IRRFHAN KHAN KİMDİR?
7 Ocak 1962 Hindistan’da doğan ünlü aktör 30 yılı aşan sinema kariyerinde 50’den fazla yerli filmde yer aldı. Bollywood filmleri ile tanınan Hintli aktör, yer aldığı ingilizce yapımlar olanThe Namesake, New York, I Love You, A Mighty Heart, Slumdog Millionaire, The Amazing Spider-Man, and Life of Pi ile adını tüm dünyaya duyurdu.