Uşak Haberleri

Uşak’ta koronavirüs vaka sayılarında artış!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüsü salgınının Türkiye'de görülmesinin ardından çeşitli önlemler alındı. Buna rağmen 9 ilden endişelendiren haber geldi. Uşak'ında içinde bulunduğu 9 ilde vaka sayılarında artış gözlemlendi.

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler büyükşehirlerde vaka sayısında düşme gözlemlerken aralarında Uşak’ında bulunduğu 9 ilden korkutan haber geldi.

VAKA SAYILARI ARTTI

Batman, Kars, Uşak, Düzce, Gaziantep, Van, Adıyaman, Rize ve Zonguldak gibi illerde vaka sayıları alarm vermeye başladı. Bu illerde, havaların ısınmasıyla evde izolasyonu gevşeten vatandaşlar, maske, sosyal mesafe gibi hayati tedbirleri de ihmal edince vaka sayıları arttı.

HÜKÜMETE ÖNERİDE BULUNACAKLAR

Haber 7’nin haberine göre; alınan önlem ve uygulanan yasaklara rağmen vaka sayısının arttığı illerin başında Batman geliyor. 3 Nisan’da 9 olarak açıklanan vaka sayısı büyük bir artışla bu hafta 450’ye kadar yükseldi. Batman Valisi Hulusi Şahin, kentte artan koronavirüs vakalarına dikkati çekerek, radikal kararlar almak zorunda olduklarını ve Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı uygulanması için hükümete öneride bulunabileceklerini söyledi.

UŞAK’TA DA MANZARA AYNI

Nüfusa göre koronavirüs vakasının en çok görüldüğü yerlerden biri olan Uşak’ta da manzara aynı. 2 Nisan’da 38 olarak kayıtlara geçen vaka sayısı son döneme yükselişe geçti. 367 bin nüfuslu kentte 2 bin 950 test yapıldı. Toplam vaka sayısının ise 441 olduğu açıklandı.