Uşak Haberleri

Uşak’ta koronavirüs önlemi! İşi olmayanlar giremeyecek

Uşak'ta koronavirüs önlemleri kapsamında işlek cadde ve bölgeler yayalara kapatıldı. Uşak Valisi Funda Kocabıyık, konuya ilişkin açıklama yaptı. Kentin işlek bölgelerine işi olmayanlar giremeyecek.

Uşak’ta koronavirüs önlemleri kapsamında yeni bir karar alındı. Uşak Valisi Funda Kocabıyık, işlek cadde ve bölgelerin girişine sınırlama getirildiğini açıkladı. İşi olmayanlar bu işlek bölgelere giremeyecek. İşi olan vatandaşlar ise işini ispatlarsa caddeye girebilecekler.

Vali Kocabıyık, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer ile birlikte kentin en işlek bölgelerinden olan İsmet Paşa Caddesi’nde incelemelerde bulundu.

Emniyet Müdürü Gezer’den uygulamalar hakkında bilgi alan Kocabıyık, özellikle banka önünde bekleyen vatandaşların sosyal mesafeyi korumaları konusunda uyarı yaptı.

Vali Kocabıyık, yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen metrekareye düşmesi gereken insan sayısı kriterini caddelerde de uygulayacaklarını açıkladı.

İŞİ OLMAYANLAR GİREMEYECEK

Kentin işlek bölgelerinde marketlerde olduğu gibi belli bir yoğunlukta yaya trafiğine izin verileceğini aktaran Kocabıyık, şunları kaydetti: “Ekiplerimiz, bariyerler kurarak vatandaşları, ihtiyaçları doğrultusunda bu bölgelere alacak, işi olmayanı sokmayacağız. Bölgeye gelen vatandaşlarımız bize işi olduğunu ispatlayacak, ödenecek faturası varsa gösterecek, o şekilde caddeye girecek. İşi olmayanı sokmayacağız.”

Öte yandan polis ekipleri, vatandaşlara anonslarla evlerinde kalma çağrısında bulundu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı