Uşak Haberleri

Uşak'ta kaybolan yaşlı teyzenin cinayetinin sır perdesi aralandı!

Uşak’ın Banaz ilçesi Susuz köyünde yaşayan 83 yaşındaki Hacer Cengiz 5 yıldır bulunamıyordu. Jandarma, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalardan da sonuç alınamayınca İl Jandarma Komutanlığı 8 ay önce, savcılığın bilgisi dahilinde faili meçhul kişileri bulmakta başarılı 4 kişi ile birlikte bir ekip kurdu.

Tüm aile üyelerinin fiziki ve teknik takibe alındığı olayda özel ekip, Hacer Cengiz kayıp olarak aranırken, aile içinde öldürüldüğünü tahmin edip, evdeki tüm fotoğraf ve videoları da incelemek üzere aldı. Ekip, Hacer Cengiz ile oğlu Muhammet Cengiz’in yer aldığı daha önce çekilmiş resim ve kamera görüntülerinden 4 dakikalık duygusal bir video hazırladı. Geçen mart ayında Muhammet Cengiz, Banaz İlçe Jandarma Komutanlığı’na çağrılarak video izletildi.

4 DAKİKALIK VİDEO SIR PERDESİNİ ARALADI

Muhammet Cengiz, videoyu izledikten sonra annesini, eşi Leyla’nın öldürdüğünü, daha sonra da birlikte gömdüklerini gözyaşı içinde itiraf etti. Olayla ilgili, Hacer Cengiz’in bulunması için televizyon programına da çıkan oğlu Muhammet Cengiz ile gelini Leyla ve torunu Mahmut Cengiz, dünürleri Ali Uğur ve H.U. cinayet şüphesiyle geçen 6 Mart’ta gözaltına aldı. 

TORUNU BABAANNESİNİN GÖMÜLDÜĞÜ YERİ SÖYLEDİ

Sorgularında torunu Mahmut Cengiz, babaannesinin gömüldüğü yeri jandarmaya söyledi. Ertesi gün Mahmut Cengiz’in tarif ettiği Susuz köyü kırsalında 1 dönümlük tarlada jandarma ekipleri Hacer Cengiz’in iskeletini buldu.

GELİNİ ÖLDÜRMÜŞ

Yapılan sorgulamada yaşlı kadını, gelini Leyla Cengiz’in öldürdüğü ortaya çıktı. Cinayet nedeninin yaşlı kadına ait tarla olduğu, öldürüldükten sonra da cesedinin aynı tarlaya gömüldüğü belirlendi.
Sorguları tamamlanan 5 şüpheli, sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

BOYUN BÖLGESİNE ŞİDDET UYGULANMIŞ

Hacer Cengiz ile ilgili İstanbul Adli Tıp Kurumu’nca hazırlanan otopsi raporu da tamamlandı. Hacer Cengiz’in boyun bölümünde, nefes borusu hizasındaki kemiğin kırık olduğunun belirlendiği öğrenildi. Yaşlı kadının, boyun bölgesine uygulanan şiddet sonucu kemiğinin kırıldığı, boğularak öldürüldüğü kanaatine varıldı.

Bir yanıt yazın