GündemUşak Haberleri

Uşak’ta iftar için bir araya gelen iki aileden 5 kişi koronavirüse yakalandı!

Uşak'ta iftar yemeği için bir araya gelen iki aileden 5 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Uşak Banaz Kaymakamlığı, iftar yemeği için bir araya gelen iki aileden 5 kişinin koronavirüse yakalandığını açıklarken, vatandaşlara uyarıda bulundu. Yaptığı açıklamada, ''Bu Ramazan'ı evde geçirelim. İftar ziyaretleri yapmayalım, misafir kabul etmeyelim.'' dedi.

Uşak’ta iftar için bir araya gelen iki aileden 5 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Uşak Banaz Kaymakanlığı, ”Bu Ramazan’ı evde geçirelim. İftar ziyaretleri yapmayalım, misafir kabul etmeyelim.” diyerek vatandaşları uyardı.

Uşak Banaz Kaymakamlığı, iftar nedeniyle bir araya gelen iki aileden toplam 5 kişide corona virüs tespit edildiğini açıkladı.

‘BU RAMAZAN’I EVDE GEÇİRELİM’

Virüs testi pozitif çıkan aile üyelerinin tedavi altına alındığı belirtilen açıklamada, “Bu örnek vakadan hareketle Ramazan ayında da sosyal mesafeyi koruyalım. Bu Ramazan’ı evde geçirelim. İftar ziyaretleri yapmayalım, misafir kabul etmeyelim. Bayramda büyüklerimizle ziyaret etmeksizin, uzaktan görüşelim. Kıymetli büyüklerimiz torunların harçlıklarını mobil bankacılık üzerinden gönderelim. Evde kalın güvende kalın” denildi.