Uşak Haberleri

Uşak’ta 4 çocuktan haber alınamıyor!

Uşak'ta, yaşları 13- 15 arasındaki 4 çocuk dün “Pikniğe gidiyoruz” diyerek evden çıktı ve bir daha dönmediler. Kayıp çocuklardan birinin annesi, çocukların Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde görüldüğü yönünde haberler aldıklarını söyledi. Polis teyakkuza geçti!

Uşak’ta, yaşları 13- 15 arasındaki 4 çocuk dün “Pikniğe gidiyoruz” diyerek evden çıktı ve bir daha dönmediler. Kayıp çocuklardan birinin annesi, çocukların Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde görüldüğü yönünde haberler aldıklarını söyledi. Polis teyakkuza geçti!

“BİRİ ONLARI KÜTAHYA PAZARLAR’A GÖTÜRMÜŞ”

Uşak’ta, 4 çocuktan dün akşam saatlerinden bu yana haber alınamıyor. Kayıp olan çocuklardan kız kardeşler Havva Coşkun (13) ve Ayşe Coşkun (15), iddiaya göre saat 17.00 sıralarında yanlarına aldıkları erzaklarla birlikte ‘pikniğe gidiyoruz’ diyerek evden çıktı. Cep telefonlarını evde bırakan kardeşler bir daha geri dönmezken, baba Hasan Coşkun, “Eşime ‘hayvan barınağına gideceğiz, orada piknik yapacağız’ demişler, diğer aliler de gelmişler oralarda aramışlar hiçbir yerde bulamamışlar. Aldığımız haberlere göre dün akşam saatlerinde yolda çocukları gören bir adam durmuş nerelisiniz diye sormuş, onlar da biz Kütahya Pazarlarlıyız demişler, o da ben de oralıyım demiş onları Pazarlar’a kadar götürmüş. Bir an evvel çocuklarımızın bulunması işitiyoruz. Hiçbir sıkıntımız yok, yeter ki gelsinler. Vatandaşlarımızdan ve devletimizden yardım istiyoruz” dedi.

“CEP TELEFONU EVDE KALMIŞ”

Anne S.E. ise dört çocuğun da birlikte görüldüğünü, çocukların beraberlerinde 3 çanta götürdüklerini söyledi. S.E., “Elma, mandalina, salata, domates, poğaça gibi yiyecek malzemesi aldılar. ‘Hayvan barınağına gidip geleceğiz’ dediler. Kızlarımın telefonu evde kalmış. Çocuklar gece saat dokuza kadar gelmeyince çok korktuk, yetkililere haber verdik” diye konuştu.

AİLELER PEŞLERİNDEN GİTTİ!

Çocuklardan Ahmet Yumuk’un annesi Atiye Tanrıöver ise oğlunun aşçı yardımcısı olarak bir ay önce işe başladığını, dün sabah işe gitmek için saat 06.30 evden çıktığını, iş çıkışı ise eve gelmediğini söyledi. Tanrıöver, çocukların Pazarlar’da görüldüğü yönünde kendisine bilgi geldiğini belirtti.
Aileler, çocuklarını bulmak için Kütahya’nın Pazarlar ilçesine doğru yola çıktı.

Polis kayıp çocuklar için soruşturma başlattı.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu