Muğla Haberleri

Uşak’ın Eşme ilçesinde depreme dayanıksız okullar yıkılacak!

Uşak'ın Eşme ilçesinde yapılan kontroller sonucu 5 okulun yıkım kararı alındı. Depremde risk taşıdığı belirlenen yıkılacak olan 5 okul binası ile ilgili Eşme İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Killi açıklamalarda bulundu. Eşme İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Killi "Yenilenecek binalarımızın hepsi deprem yönetmeliğine uygun, modern binalar olacak." açıklamalarında bulundu.

Uşak’ın Eşme ilçesinde depreme yönelik yapılan kontroller sonucu Sıtkı Çetin Ortaokulu A ve B blokları ile spor salonu, Galip Çetin Ortaokulu eski binası, Şehit Alibey İlkokulu B bloğu, Kayapınar İlkokulu ve Ortaokulu ortak binası, Saraycık İlkokulu ve Ortaokulu ortak binası, Takmak Melih Günay İlkokulu ve Ortaokulunun ortak kullandığı eski binası, Güllü İlkokulu ve Ortaokulunun ana ve ek binası ile yemekhanesi için yıkım kararı alındığı açıklandı.

TEDBİRLER ALINDI
Öğrencilerin can güvenliği açısından alınan karar doğrultusunda çalışmalara başlandığını belirten Killi, bu okullarda eğitim öğretimin aksamaması için planlamaların yapıldığını ve tüm tedbirlerin alındığını kaydetti.

“MODERN BİNALAR OLACAK”
Killi, “Bu eğitim binalarının en kısa sürede yıkılarak yeniden yapımı için tüm çalışmalar başlatılmıştır. Önümüzdeki haftadan itibaren bu okullarda öğrenim gören çocuklarımız, belirlenen başka okullarda eğitimlerini sürdürecek. Yenilenecek binalarımızın hepsi deprem yönetmeliğine uygun, modern binalar olacak.” dedi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı