Uşak’ta Zabıta Ekiplerinden Yağ Denetimi

Uşak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri Kentte Gıda Satışı Yapılan Noktalarda Denetimlerine Devam Ediyor.

Uşak 13.01.2015, 19:18 18.02.2015, 22:59
Uşak’ta Zabıta Ekiplerinden Yağ Denetimi
Uşak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kentte gıda satışı yapılan noktalarda denetimlerine devam ediyor.

Bu bağlamda ekipler farklı mahallelerde kurulan pazar yerlerinde tereyağı denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerde tereyağı görünümünde ve tereyağı adı altında satılan, içerisinde çeşitli yağların karışımı ile oluşturulan nebati yağlar tespit edildi. Toplam 22,5 kilogram nebati yağa el konulurken yağlar imha edildi.

Vatandaşın alışveriş yaptığı noktalarda aldıkları gıdaların güvenilirliğini önemsediklerini belirten Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bu kapsamda çeşitli noktalarda sıkı denetimler gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Özellikle halka açık pazar yerlerinde köy tereyağı isminde satışların yapıldığını aktaran Cahan, “İlimizde kahvaltı sofralarına kadar gelen, çocuklarımızın da severek yediği tereyağının pazar yerlerinde satışı ile ilgili çalışmalar yaptık. Ekiplerimizin hassasiyetle yaptığı incelemelerde tereyağı ile ilgili olumsuzluklarla karşılaştık. Bu nedenle uygun olmayan mamullere el koyarak gerekli işlemleri gerçekleştirdik” dedi.

Gıda konusunda taviz vermeyeceklerini bildiren Başkan Cahan, denetimlerin süreceğini iletti. Vatandaşların da gördükleri en küçük aksaklıkları dahi bildirmeleri yönünde çağrıda bulunan Cahan şöyle devam etti: “Denetimlerimizin yanında vatandaşlarımızın da gördükleri en küçük sıkıntıyı bile bildirmelerini bekliyoruz. Çünkü gıdada yaşanacak en küçük görmezlik dahi büyük sıkıntılara neden olabilir. Bu nedenle hemşehrilerimiz Zabıta Müdürlüğümüzü ya da belediyemizi arayarak sorunları aktarmalıdır”

VATANDAŞLARIMIZIN KANDIRILMASINA İZİN VERMEYİZ
Kentte gıda güvenliği adına titiz bir yönetim sergilemeye devam edeceklerini İfade eden Cahan, “Uşak Belediyesi ilgili birimleri ile gıda güvenliği konusunda çalışmalar yapmaktadır. Bu denetimler sürekli yapılacak olup hemşehrilerimizi kandırmak sureti ile kimsenin satış yapmasına müsaade edilmeyecektir. Tereyağları ile ilgili yaptığımız çalışmalar gibi gıda üzerine vatandaşlarımızın sağlığı için ara vermeden denetimlere devam edeceğiz. Gelen ihbarları da anında değerlendireceğiz. Hemşehrilerimiz şikayetler için 153 numaralı Zabıta Müdürlüğümüzü veya 0 276 221 4000 numaralı belediye hattına ulaşabilirler” dedi.
Yorumlar (0)