Uşak’Ta İdama Mahkum Edilen 529 Mısırlı İçin Eylem Yapıldı

Uşak Ak Parti Gençlik Kolları Tarafından, Kent Meydanında Yapılan Eylemde Mısır’Da Hakkında İdam Kararı Verilen 529 Kişi İçin Tepkiler Dile Getirildi.

Uşak’Ta İdama Mahkum Edilen 529 Mısırlı İçin Eylem Yapıldı

Uşak AK Parti Gençlik Kolları tarafından, kent meydanında yapılan eylemde Mısır’da hakkında idam kararı verilen 529 kişi için tepkiler dile getirildi.
Uşak kent meydanında öğlen saatlerinde toplanan kalabalık adına Ak Parti Uşak Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Kuzubaşı açıklamada bulundu. Mısır’ın seçimle işbaşına gelen tek Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin kanlı bir darbe ile görevden uzaklaştırıldığını söyleyen Kuzubaşı, akabinde yaşanan çatışmalarda binlerce insan hayatını kaybettiğini belirtti. Tüm dünyanın izlemekle yetindiği, adına darbe dahi diyemediği bu sürecin dünya demokrasi tarihine kara bir leke olarak yazıladığını aktaran Kuzubaşı şöyle devam etti; “529 İhvan-ı Müslimin Harekatı tarafları, yargılandıkları ikinci duruşmada idama mahkum edildi. Darbe hükümetinin hukuksuz yargısı tarafından tamamen siyasi mülahazalarla verilmiş olan idam kararları Mısır’daki antidemokratik sürecin yeni bir yansıması olarak karşımızda durmaktadır. Mısır’ın siyasi hayatında tamir edilmesi güç tahribatlara neden olacak idam kararlarının bir an önce kaldırılmasını ve başta Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi olmak üzere tüm siyasilerin serbest bırakılmasını istiyoruz.” Diyerek sözlerini tamamladı. Basın açıklamasından sonra toplanan kalabalık olaysız şekilde dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:00
YORUM EKLE