Uşak'ta otizmli çocuğa şiddet iddiası!

Uşak'ta, engelli çocuklarının eğitim gördüğü kreşte çocuklarının ayaklarının altındaki morlukları farkeden aile, şiddet iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Kreş yönetimi suçlamaları kabul etmeyince, Uşak Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ise konuyla ilgili idari  soruşturma başlattıklarını, iki müfettiş görevlendirdiklerini bildirdi.

Uşak'ta otizmli çocuğa şiddet iddiası!

Baba Mustafa Bulut, yaptığı açıklamada 4.5 yaşındaki konuşma güçlüğü çeken otizmli oğlu  E.M.'nin yaklaşık 5 aydır kent merkezinde bir kreşte eğitim gördüğünü söyledi. Oğlunu Perşembe günü kreşten aldığını  ve eve götürdüğünü, akşam yemeğinden sonra oğlunun ayaklarında annesi tarafından  morlukların fark edilmesi üzerine, kreşi arayarak durumu sorduğunu kaydetti.

Kreş yetkililerinin durumdan haberlerinin olmadıklarını söylemesi  üzerine polise giderek şikayetçi olduğunu, Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  tedavi ettirdikleri oğullarını eve getirdiklerini belirten Bulut, "Doktor  morlukları inceledi, iki bacağında da çeşitli yerlerde morluk var. Darp raporu  verdi. Olayın aydınlanmasını istiyorum. Oğlum konuşamıyor, onu bu hale  getirenlerin cezalandırılmasını istiyorum" dedi.

Anne Leyla Bulut ise kreş yetkililerinin kendilerini savunmak için  çeşitli bahaneler bulduğunu ve oğlunun kreşe gitmek istemediğini kaydederek,  "Olay günü sabah başka bir rahatsızlığından dolayı oğlumu doktora götürdüm, o  sabah hiçbir şey yoktu. Oğlum 1 ile 5 arası kreşte kalıyor. Ne olduysa o saatler  arasında oldu." diye konuştu.

KREŞ'TEN AÇIKLAMA

Kreş sahibi A.Z. ise çocuğun şiddete eğilimli olması nedeniyle daha  önce özel bir rehabilitasyon merkezine sevk edilmesi için girişimlerde  bulunduklarını anımsatarak, kamera kayıtlarını aileyle paylaştıklarını, şiddete  ilişkin bir bulgunun olmadığını savundu.

Ailenin kötü niyetli olduğunu ileri süren A.Z, konunun yargıya intikal  ettiğini ifade etti.

YORUM EKLE