Uşak Jeotermaline Proje Desteği

Zafer Kalkınma Ajansı Ve Uşak Belediyesi Arasından Jeotermal İle İlgili Bir Projeye İmza Atıldı.

Uşak 11.06.2014, 17:58 18.02.2015, 23:00
Uşak Jeotermaline Proje Desteği

Zafer Kalkınma Ajansı ve Uşak Belediyesi arasından jeotermal ile ilgili bir projeye imza atıldı.
Kütahya’da gerçekleşen imza töreninde Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz ve Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Taylan Uygun katıldı. Buna göre “Uşak Termale Kavuşuyor” isimli proje ile Zafer Kalkınma Ajansı’ndan (ZEKA) yüzde 50 hibe kazanan Uşak Belediyesi proje kapsamında yakın zamanda yeni apart kompleksi başlayacak. Yapılacak apart kompkleksinin 1 milyon 296 bin TL’lik tutarının yarısını ZEKA’nın karşılayacağı projede 15 ay gibi bir sürede sonuç alınması hedefleniyor.

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz, kent menfaatlerini ilgilendiren bir projeye imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Uşak’ın kaynaklarını doğru ve akılcı bir şekilde kullanmak için çaba verdiklerini belirten Korkmaz, “İlimizin jeotermal gibi bir değerinin en iyi yerlere gelmesi ve kent ekonomisine kazandırılması bizler için son derece önemlidir. Termal kaynağımızın ülke içinde çok önemli noktalara gelmesi için belediye bütçesini de en hesaplı şekilde kullanarak yolumuzda ilerliyoruz. Bunun için akılcı ve ayağı yere basan projeler üretiyoruz. ZEKA ile imzaladığımız projemiz de bu düşünceden hareketle gerçekleşmiştir” dedi.
Projeyi hedeflenen süreden daha önce bitirmeyi planladıklarının altını çizen Korkmaz, termal bölgede başka çalışmaları da planladıklarını iletti. Belediye olarak jeotermal tesislerinde örnek çalışmalar yaparak yatırımcıları kente çekmek istediklerini vurgulayan Korkmaz, “ Uşak akıllı ve doğru yatırımlar ile gelecekte herkesin rağbet ettiği termal kentlerden birisi olabilir. Sağlık turizminin en güzel noktalara gelmesi ve hedeflerimizde ilerlememiz için birimlerimiz ile koordineli bir çalışma içindeyiz. Bu çalışmaların meyvelerini kısa sürede alacağımıza şüphemiz yoktur” ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
23°
açık