Uşak CHP’den coşkulu Cumhuriyet calosu

Cumhuriyetin 93. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak İl Örgütü tarafından düzenlenen Cumhuriyet Balosu’nda coşkulu anlar yaşandı.Uşak İstanbul Düğün Salonunda düzenlenen Cumhuriyet Balosuna, CHP Milletvekilleri...

Uşak CHP’den coşkulu Cumhuriyet calosu
Cumhuriyetin 93. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak İl Örgütü tarafından düzenlenen Cumhuriyet Balosu’nda coşkulu anlar yaşandı.
Uşak İstanbul Düğün Salonunda düzenlenen Cumhuriyet Balosuna, CHP Milletvekilleri Eren Erdem, Ali Haydar Hakverdi, İl ve İlçe yönetimleri, İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan balo, Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Dr. Ali Karaoba’nın konuşması ile devam etti. Karaoba konuşmasında, “Cumhuriyet,Türkiye için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesidir. Getirdiği çağdaş açılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımızda görülmemiş bir dinamizm katmıştır. Cumhuriyetin en büyük erdemi, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi yurttaş konumuna yükseltmesidir. Ulusumuz, Cumhuriyetle birlikte ulusal bir devletin, onurlu, özgürce düşünebilen yurttaşları haline gelmiş, devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur.” dedi.
Karaoba konuşmasının devamında, “Başkanlık demek, demokrasinin rafa kalkması, hukukun yok edilmesidir. Acıda bile ayrıştırmayı yapan AKP’ye inat inadına parlamenter sistem diyoruz” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri Eren Erdem ve Ali Haydar Hakverdi ise konuşmasında partililerin birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olduğunu görmekten mutluluk duyduklarını dile getirdiler.
Konuşmaların ardından Cumhuriyetin 93.Kuruluş yıl dönümü büyük coşku içerisinde kutlandı.
YORUM EKLE