Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. yıldönümü Eşme’de kutlandı

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. yıldönümü Eşme İlçe Emniyet Müdürlüğü’nin hazırlamış olduğu etkinlikle kutlandı.Eşme Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen Çelenk Koyma törenin ardından İlçe Emniyet Binasında, Orotoryo...

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. yıldönümü Eşme’de kutlandı

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. yıldönümü Eşme İlçe Emniyet Müdürlüğü’nin hazırlamış olduğu etkinlikle kutlandı.

Eşme Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen Çelenk Koyma törenin ardından İlçe Emniyet Binasında, Orotoryo gösterisi ve kokteyl sunumuyla son buldu.

Emniyet binasında gerçekleşen etkinliğe İlçe Kaymakamı Murat Özdemir, Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, Cumhuriyet Savcısı Ebru Kuş, Ulubey Jandarma Yüzbaşı İlker Karademir, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Ersoy ve emniyet personeli, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Eşme İlçe Emniyet Müdürü Ömer Ersoy’un günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından programa, ilçe emniyet müdürlüğü bahçesinde devam edildi.

Görevi başındaki polisleri tek tek gezerek günlerini kutlayan İlçe Emniyet Müdürü Ömer Ersoy; günün anlam ve önemi ile ilgili açıklamasında; "Şan ve şeref ile 173 yılı geride bırakan Türk Polis Teşkilatımızın Kuruluş Yıldönümünü kutluyor, bu uğurda şehit olan polislerimize Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum" dedi.

Günün anısına Eşme İlçe Emniyet Müdürlüğü binası önünde vatandaşlara lokma ikramı yapıldı.
YORUM EKLE