Başkan Cahan basın mensuplarıyla bir araya geldi

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak’ta görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.Basın mensuplarının sorularını cevaplayan ve önerilerini dinleyen Başkan Cahan, Uşakla ilgili hayata geçirilecek projeleri ve yapılan hizmetleri...

Başkan Cahan basın mensuplarıyla bir araya geldi

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak’ta görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan ve önerilerini dinleyen Başkan Cahan, Uşakla ilgili hayata geçirilecek projeleri ve yapılan hizmetleri anlattı.

Atapark’ta bulunan Uşak Belediyesi Sosyal Tesislerinde basın mensuplarıyla toplantı gerçekleştirildi. Belediye tarafından çekimi gerçekleştirilen, 15 Temmuz’u anlatan kısa filmin gösterimiyle başlayan etkinlikte hizmetlere de değinildi.

Başkan Cahan, "Genel anlamda da Türkiye’mizin, milletimizin dik duruşunu ortaya koyan bir film oldu. Klibimizin en büyük özelliği tamamı Uşak Belediyemiz tarafından, personellerimizce sıfır maliyetle çekildi. Daha önce biliyorsunuz Sanat Akademisini, Şehit Tiyatromuzu kurmuştuk. Gerçekten güzel etkinlikler, oyunlar ortaya çıktı. Her yaştan 527 kursiyerimiz var. İşte bu klibimizde oynayan çocuklar ve büyükler dahil tamamı bizim tiyatro kulübümüzün oyuncuları. Biz bu kliple 15 Temmuz’da milletimizin yazdığı destanı ölümsüzleştirmeyi hedefledik." dedi.

15 Temmuz darbe girişimine rağmen hizmetlerin o dönemde dahi aksatılmadığına vurgu yapan Başkan Nurullah Cahan, o döneme denk gelen ve ismini 15 Temmuz Şehidi, Uşaklı Cumhurbaşkanlığı Koruma Polisi Mehmet Çetin’den alan köprülü kavşağı hatırlattı.

Cahan, "Geceleri hem demokrasi nöbetleri tuttuk, hem de köprülü kavşak çalışmalarımızla birlikte diğer faaliyetlerimizi de hızla sürdürerek tamamladık. Doksan günde tamamladığımız 15 Temmuz Şehit Mehmet Çetin Köprülü Kavşağı’nın ardından ikinci battı çıktımızı da şehrimize kazandırdık. Ve İnşallah şimdi üçüncü battı çıktımızın temelini atacağız. Yan yollarımızı bitiriyoruz ve yakın bir zamanda da buradaki çalışmalarımız başlayacak." dedi.

Türkiye’nin en büyük ve örnek projeleri arasında yer alan Kentsel Dönüşüm Projesi’nin de bitirildiğini kaydeden Başkan Cahan, ’Marka Kent Uşak’ın yeni cazibe merkezinin ortaya çıktığını, sahiplerini bulduğunu söyledi.

Kötü koku oluşmasını sağlayan ve tehlikeli bölümleri bulunan Dokuzsele Deresi’nin ıslah çalışmalarında da artık korkulukların takılması yönündeki çalışmaların başladığını bildirdi.

Şehir içinde ve mahallelerde süren alt ve üst yapı çalışmalarının yanında mega projelerin de bir bir hayata geçirildiğine değinen Başkan Cahan, "Kentpark Projemizde de her gün bir aşama kat ediyoruz. Kent merkezindeki 110 bin metrekarelik alan içerisinde yapacağımız Kentpark’ta 3 okulumuzu yeni ve modern, depreme karşı dayanıklı binalarına taşıdık. Taşıdığımız eski binaları yıkarak buralarda parça parça projemizi uygulamaya başlayacağız. Uşak yepyeni ve modern bir yüze kavuşuyor." değerlendirmesinde bulundu.

Sosyal faaliyetlerin, alt ve üst yapı, çevre düzenlemesi, sosyal proje çalışmalarının devam ettiğini aktaran Cahan, Uşak’ta yaşayan 7’den 77’ye herkese, Uşak’ın her bölgesine kaliteli hizmetlerin sunulduğunu ifade etti.

Öte yandan 15 Temmuz tarihinden bu güne yaz kış demeden hizmetlerin vatandaşa ulaştırıldığını dile getirdi.

Pek çok müjdeye de yer veren Başkan Nurullah Cahan, "Kentimiz dokusuyla, donatılarıyla yepyeni bir yön kazanıyor. Köy gibi görülen Uşak yerini modern bir şehir algısına bıraktı. Her alanda gelişen Uşak’ta 3. Sanayi Sitemizin çalışmaları da yapılıyor. Yer problemimizi çözdük. İnşallah bu yıl temelini atacağız. Emekli ve dar gelirlilerimiz için TOKİ Projemizde de bu yılsonuna kadar temel atacağız. Her alanda, her kesime yönelik belediyemiz faaliyetleriyle vatandaşının yanında. Güzel bir gelecek için, gelişmiş bir Uşak için hep birlikte el ele vererek hizmetlerimize güç katacağız." diyerek sözlerine son verdi.
YORUM EKLE