Afyonkarahisar haberleriAydın HaberleriDenizli HaberleriEge Haberleriİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa HaberleriManşetMuğla HaberleriUşak HaberleriYerel

Uşak, Denizli, Muğla, İzmir, Aydın dikkat: Bugün için açıklandı!

Türkiye’de corona virüsü salgını olsa da gündelik yaşam devam ediyor. Özellikle işlerine gidip gelen vatandaşlar günlük hava durumu verilerini merak ediyorlar. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) resmi internet sayfası üzerinden Ege Bölgesi için son verilerini yayınladı. İşte Uşak, Denizli, Muğla, İzmir, Aydın, Afyonkarahisar, Manisa’da hava durumu

En çok araştırılan konulardan biri de hava durumu. Bu nedenle vatandaşlar internet sayfası üzerinden “Bugün hava nasıl?” sorusunun cevabı araştırılıyor. MGM Ege Bölgesi ve Türkiye için günlük hava durumu verilerini açıkladı.

EGE

Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 10°C
Parçalı bulutlu
İZMİR °C, 18°C
Parçalı bulutlu
MANİSA °C, 18°C
Parçalı bulutlu
MUĞLA °C, 16°C
Parçalı bulutlu
KÜTAHYA °C, 8°C
Karlı
DENİZLİ °C, 12°C
Parçalı bulutlu
UŞAK °C, 11°C
Çok bulutlu
AYDIN °C, 15°C
Parçalı bulutlu

TÜRKİYE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara’nın kuzeyi, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Batı Karadeniz’in doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Orta ve Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’da yer yer gök gürültülü sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara’da, Ege’de ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 2 ila 6 derece artacağı, güneydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (60-80 Km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI : Doğu Akdeniz’de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, öğle saatlerinden sonra, Adana, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara (Sel, su baskını, yıldırım ve yerel dolu yağışı) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ VE KAR ERİMESİ UYARISI : Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun doğusunda kar örtüsünün bulunduğu yüksek, dik yamaçlarda, hava sıcaklıklarının artması ve yeni yağışlarla beraber kar erimesi, çığ oluşma riski bulunmaktadır. Ulaşımda aksamalar, heyelan, kar erimesi sebebi ile meydana gelebilecek sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.