İzmir Haberleri

Urla Belediye Başkanı: 'Atatürk heykeli kaldırılıyor'

İzmir’in Urla ilçesinde dün sosyal medyada paylaşılan renkli Atatürk heykeli büyük tepkilere neden olmuştu. Yaklaşık 9 aydın orada olan heykel dünkü sosyal medya paylaşımın ardından fark edildi. 

Heykel sanatçısı 63 yaşındaki Turgut Kahraman heykeli inşa etti. Urla Belediyesi gelen tepkiler üzerine heykelin kendileriyle bir alakası olmadığını açıkladı. 

‘BELEDİYEMİZLE ALAKASI YOKTUR’

İzmir’in Urla ilçesinde bir işletme bahçesindeki tepki çeken rengarenk Atatürk heykeliyle ilgili konuşan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, “Belediyemizle uzaktan yakından ilgisi yoktur. İşletme sahibiyle görüştüm. ’Yanlış anlaşılmaları gördüm ve hemen heykeli kaldıracağım’ dedi” diye konuştu.

HEYKEL KALDIRILIYOR

Urla ilçesinde bir işletmenin bahçesindeki rengarenk Atatürk heykeli tepki çekti. Sosyal medyada heykelin belediye tarafından yaptırıldığı iddialarına değinen Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, heykelin belediyeyle ilgisi olmadığını söyledi. Oğuz, “İlçemiz sınırları içindeki bir işletme, bahçesinde Atatürk heykeli yaptırmış. Belediyemizle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Asılsız ve kasıtlı haberleri üzüntüyle karşıladım. İşletme sahibiyle görüştüm. Kendisinin Atatürkçü olduğunu, bu heykelin estetik bir görünüm değerinde olduğunu düşünerek yaptığını söyledi. ’Yanlış anlaşılmaları gördüm ve hemen heykeli kaldıracağım’ dedi. Urla Belediyemiz Atatürk cumhuriyeti çizgisinde halkıyla buluşarak başarılı hizmetlerine devam edecektir” şeklinde konuştu.

‘BAŞKA YERE ÇEKTİLER, ÜZGÜNÜM’

İşletme sahibi Kahraman, yaptığı açıklamada, Anadolu’daki kilimlerde kullanılan renklerle bir heykel yaptıklarını belirterek, “Başka yere çektiler, üzgünüm.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın