GündemMagazin

Ünlü türkücü koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti!

Ünlü türkücü Taner Olgun, koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. DEVA Partisi Kırıkkale Kurucu İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş sosyal medya hesabından “Şehrimizin sevilen ses sanatçısı Taner Olgun'un Covid-19 sebebiyle vefat etmesi bizleri derinden üzdü” ifadeleriyle kötü haberi duyurdu.

Koronavirüse yakalanan ünlü türkücü Taner Olgun, hayatını kaybetti. Kahreden haberi DEVA Partisi Kırıkkale Kurucu İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş, sosyal medya hesabından “Şehrimizin sevilen ses sanatçısı Taner Olgun’un Covid-19 sebebiyle vefat etmesi bizleri derinden üzdü” ifadelerini verdi.

44 YAŞINDA VİRÜSE YENİK DÜŞTÜ!

Koronavirüsü yakalanan ve tedavi altına alınan 44 yaşındaki Türk halk müziği sanatçısı Taner Olgun, yaşamını yitirdi. Kırıkkale’nin Keskin İlçesi’ne bağlı Arap Köyü nüfusuna kayıtlı olan Olgun, özellikle Orta Anadolu bölgesinde geniş bir hayran kitlesine sahipti. Taner Olgun’un virüse yenik düşmesinin ardından DEVA Partisi Kırıkkale Kurucu İl Başkanı İsmail Oğuz Karakuş, “Şehrimizin sevilen ses sanatçısı Taner Olgun’un Covid-19 sebebiyle vefat etmesi bizleri derinden üzdü. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar diliyorum” dedi.

TANER OLGUN KİMDİR?

18 Ağustos 1976 yılında Kırıkkale’nin Keskin ilçesine bağlı Arap Köyü’nde dünyaya gelen Taner Olgun, 1994 yılında ilk kaseti olan ‘Gelin Eyledim’i piyasaya sürdü. Başta İç Anadolu olmak üzere tüm Türkiye’de hatta yurt dışında çok sayıda albüm satan Taner Olgun, daha sonra ‘Sen olsan ağlaman mı’, ‘Gel gel’, ‘Yar ağladı ben ağladım’, ‘Hasret çektiren utansın’, ‘Olma sakın’, ‘Gidelim mi kara gözlüm ne dersin’ gibi birçok türkü seslendirdi.

Etiketler

İlgili Makaleler