Magazin

Ünlü tiyatro oyuncusu Müjdat Gezen'in pasaportuna yanlışlıkla el konuldu! Emniyetten açıklama geldi

Müjdat Gezen’in pasaportuna ‘yanlışlıkla’ el konulmuş! 

PASAPORTUNA EL KONULDU! EMNİYETTEN AÇIKLAMA GELDİ

Almanya’daki turnesine gitmek isteyen duayen tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen’in pasaportuna, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda el konuldu. Emniyet Müdürlüğü sistemsel bir hatadan dolayı pasaporta el konulduğunu ve pasaportun derhal teslim edileceğini açıkladı. Yeniden havalimanına hareket eden Müjdat Gezen, oyununa yetişmeye çalışıyor…

GEZEN AVUKATIYLA GÖRÜŞTÜ

Almanya’ya uçmak için sabah saatlerinde Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelen Müjdat Gezen’in pasaportuna el konuldu. Gezen “Almanya’da turne vardı. Duisburg, Köln ve Frankfurt’a oyun için gidiyorduk. Ben gidemedim. Havalimanında pasaportuma el konulduğu söylendi ve yazılı bir tebligatta bulundular. Daha önce bir tebligatta bulunulmamıştı. Şu an evime dönüyorum. Avukatım Celal beyle görüşeceğim” dedi.

AVUKAT ÜLGEN’DEN PASAPORT YORUMU: REZALET

Müjdat Gezen’in pasaportuna el konulduğunu duyuran Avukat Celal Ülgen de konuyla ilgili yaptığı ilk değerlendirmede, “Büyük rezalet yurt dışına çıkış yasağı kaldırılan Müjdat Gezen şu anda yurt dışına çıkamıyor çünkü pasaportu iptal edilmiş. Sabiha Gökçen’de pasaportuna el konuldu ve geri dönüyor. Yurt dışında oyunu vardı. Ekip gitti Müjdat Gezen gidemedi. Pasaport iptali yargısal bir işlem değil idari bir işlemdir. Üstelik bize bildirilmeyerek büyük zarara uğramamıza neden olundu.” dedi.

SİSTEMSEL HATA OLMUŞ! ÖZÜR DİLERDİLER

Avukat Celal Ülgen saat 11:00 sıralarında yaptığı açıklamada ise Emniyet’ten arandıklarını ve kendilerine “Yanlışlıkla pasaporta el konulduğunun söylendiğini” duyurdu. Ülgen  “Emniyet Müdürlüğünden aradılar. Sistemsel bir hata olduğunu ve Müjdat Gezen’in yurt dışına çıkabileceğini, pasaportunu derhal vereceklerini söylediler. Özür de dilediler. Müjdat Gezen oyuna yetişmeye çalışacak.” dedi.

Bir yanıt yazın