İzmir HaberleriMagazinManşet

Ünlü sunucunun İzmir depremi paylaşımı çok konuşulmuştu: Soruşturma açıldı!

30 Ekim tarihinde İzmir Seferihisar’da meydana gelen deprem can ve mal kayıplarına neden olmuştu. İzmir’de yaşanan deprem ile ilgili bir çok ünlü isim paylaşımlarda bulunmuştu. Ünlü sunucu Öykü Serter’in deprem paylaşımı ise çok konuşulmuştu. Son olarak ise ünlü isme paylaşımları nedeniyle soruşturma açıldığı öğrenildi.

İzmir’de 30 Ekim tarihinde meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem 117 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Türkiye’yi yasa boğan deprem nedeniyle bir çok ünlü isim geçmiş olsun paylaşımlarında bulundu. Ünlü Sunucu Öykü Serter’in deprem paylaşımları ise gündeme oturmuştu. Serter, İnstagram hikayesinden bir çok kişiyi itham altında bırakan paylaşım yapmıştı.

Ünlü sunucu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Bu şiddette bir depremde o evler yıkılmayıp sapasağlam kalsaydı bize mucize aslında gel gör ki, bu toprakların yokluk ve ölüm güzellemeleri, akıl, bilim ve teknolojiyle çözümlenebilecek insan odaklı meselelerin kadere yüklenmesi, siyaseten bu milletin duygusallığının suistimal edilmesi bize üç yaşındaki Aydan’ın hayata uzanan elinin mucize olduğu kabulünü mecbur kılıyor. Peki… Deprem Allah’tan ama insana verdiği akıl da… Birini kullanmadan diğerine sığınamazsınız. Sen tedbirini al gerisi Allah’tan deriz. Yani o evlerin yaşanamaz olduğunu bile bile yaşanan bu acıların suçunu Allah’a atıp tertemiz sıyrılamazsınız. Kadere rıza başka bir şey…”

Güzel sunucunun tartışma yaratan paylaşımı nedeniyle, kimliği belirsiz bir vatandaşın ihbar ettiği Serter için emniyet düğmeye bastı. Halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği gerekçesi ile ünlü hakkında araştırma raporu düzenlendi. Hazırlanan rapor İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.